globalmoto_duben_nolan




Přítlačná pružina brz. destiček

  • 0

    7.2.2019 od OldCrow

    Zdravím všechny. Mám dotaz, jak správně nasadit přítlačnou pružinu brzdových destiček přední brzdy. Na pružině je trojúhelník, který by mohl signalizovat nasazení ve směru otáčení kola. Nevím, jaký význam ten trojúhelník má. Mám tedy technický dotaz, jak správně tuto pružinu nasadit? Viz obrázek.
    Díky za odpovědi.

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (4)
  • 1

    8.2.2019 od JiriBN

    Ten trojúhelníček je šipka a má směřovat do předu, případně po směru jízdy (v manuálu k BMW R1150GS u zadní brzdy je na to třeba spešl. upozornění na straně 34.8).
    L Note:
    The installed position must be correct (arrow pointing in forward-travel direction).

    Nový koupíš (většinou v sadě se zajišťovacím čepem destiček) u prodejců Brembo nebo u prodejců značek ,které Brembo brzdy používají, např. KTM řady EXC, některé Bmw motorky na zadní brzdě.

    Doplnit odpověď

  • 1

    7.2.2019 od Eastrider

    Nazdar !
    Vyzerá symetricky, ale asi znak naozaj nie je náhoda.
    Pritom náhradný diel už je asi bez značenia, aha :

    https://www.cmsnl.co...mak003/#.XFxbO7pFzIU

    Ročník som vybral náhodou, ak sa ti chce, môžeš hľadať presnejšie.
    Inak som spokojný, bral som už od nich a všetko OK.

    Doplnit odpověď

  • 1

    7.2.2019 od dave-lister (Petr Škorec - Opravy Auto - Moto)

    Odpověď je jednoduchá. Dej ho tam tak, jak si ho vyndal, protože než si ho vyndal fungovalo to dobře.

    Doplněno:

    Díky za reakci. Máš pravdu, že to před vyndáním fungovalo. Jde mi jen o to, že motorku jsem koupil starší, minimálně po dvou psaných majitelích v ČR + původní majitel ze zahraničí. Nemám nikde jistotu, že při servisu u minulých majitelů tu pružinu dali tak, jak tam patří. Určitě to, že to fungovalo neznamená, že ta pružina je tam správně. Ale je možné, že je naprosto jedno, jakým směrem ta šipka či trojúhelník, ukazuje. A to bych chtěl mým dotazem zjistit.

    8.2.2019 od OldCrow

    Doplnit odpověď

  • 1

    8.2.2019 od TondaZ

    TDM 900 - šipkou nahoru

    Doplnit odpověď


Otázka je již vyřešena.


TOPlist