globalmoto_duben_nolan




Nefunkčný tachometer

  • 0

    18.11.2018 od Patrik411

    Mám ten istý problém.Oživujem túto tému . Problém začal počas výjazdu,tachometer normálne ukazoval asi 150 km,po krátkej prestávke pozriem na budíky a na tachometri nula . Zaujímavé je že hneď mi prestal ukazovať aj ukazovateľ zariadenej rýchlosti.Ukazuje stále 1-ku.Hned ako som si to všimol,som zastavil a vypol som moto.Po opätovnom naštartovaní tachometer nabehol a normálne fungoval.Dalsie 2 hodiny sme jazdili,všetko fungovalo.Po ďalšej zastávke sa porucha znova zopakovala.Ale teraz sa mi ju už opätovným naštartovaním nepodarilo odstrániť . Celú cestu domov som už išiel s nefunkčným tachometrom . Otáčkomer normálne funguje.Na diaľnici asi pri 160-ke zrazu naskočil a hneď naskočil aj ukaz.zar.rychlosti.Ked som znížil rýchlosť na 100,znovu padol na nulu.Odvtedy,nefunguje a dvakrát počas jazdy mi začala svietiť kontrolka F1.Po opätovnom naštartovaní zhasla.Moto štartuje a jazdí bez problémov.Vymenil som baterku,pretože som tam mal ešte pôvodnú yuasu od nova,čo je 13 rokov . Ešte štartovala,ale už nedrzala kapacitu.Po týždni nepoužívania už bola slabá . Poraďte niekto čo s tým môže byť . Netuším ako je na tomto modeli riešený tachometer.

    Doplněno:

    To som už pozeral.Dokonca som ten ukazovateľ odpojil.Nemalo to žiadny vplyv na tú závadu.

    21.11.2018 od Patrik411

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (3)
  • 0

    20.11.2018 od yozo444

    skontroluj kabeláž ,začal by som tam kde máš pripojený ukazovateľ zariadenej rýchlosti

    Doplnit odpověď

  • 0

    25.11.2018 od M_A_B

    Tak hlavně bych začal tím, že najdu a stáhnu dilensky manuál a zjistím, jak je tacho řešené.

    Kdysi jsem měl něco podobného s mechanickým náskokem tacho. Byl to zatuhly a užvejkaný šnek náhonu bovdenu u osy kola.

    Jestli máš tacho v digitalu, tak by mne asi zajímala kabeláž a snímač otáček.

    Doplnit odpověď

  • 0

    27.11.2018 od kuceraz

    Kamarádovi na R6 podobně blbnul tachometr kvůli volnému kontaktu na konektoru.

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist