bmw_r1300gs_cartec




5 rychlost vynechává

  • 0

    7.11.2018 od Fila12

    Zdravím, potřeboval bych radu dneska jsem vytáhl motorku a zjistil jsem že mi vynechává 5 rychlost. 1,2,3,4, jde jak má když dám 5 a trošku více přidám motor začne cukat vynechávat. Prosím o radu Děkuji.

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (5)
  • 1

    8.11.2018 od kilix

    máš niečo s prevodovkou, bez rozborky tu na to neprídeme.
    Najskôr máš zodraté tzv. bočné (psie) zuby na piatom prevode. V niektorých prípadoch sa to dá docela úšpešne opraviť, niekedy je však potrebné vymeniť obe ozubené koliečka toho poškodeného prevodu.
    To ale doma asi nespravíš, predpokladám, inak by si sa tu nepýtal a spravil to.
    Takže jediná rozumná rada - daj to do servisu.

    Ak chceš vedieť ako to zhruba vyzerá, pozri si v mojom profile v denníku motorky opravu prevodovky.

    Doplněno:

    ako píšu kolegovia dole, môže to byť benzínom - nestíha dotekať z nejakého dôvodu. Napr. sítko v palivovom kohúte, nečistoty v hadičkách palivových. Alebo zlé odvetranie nádrže, skús ísť s pootvoreným víčkom, či to neprestane. Zlá hladina, zasekávajúci sa plavák. Ak to má striekačku, tak odchádzajúce čerpadlo, slabý tlak, zlý regulačný ventil, atď, atď

    Ale aj zapaľovanie môže z nejakého dôvodu vynechávať, na 5. prevode sa zrovna vyskytnú také vibrácie, že napr. niektorý elektrický spoj rezonuje a vynecháva kontakt. Elektrina je v tomto zradná, divné poruchy niekedy spôsobuje.

    9.11.2018 od

    ako píšu kolegovia dole, môže to byť benzínom - nestíha dotekať z nejakého dôvodu. Napr. sítko v palivovom kohúte, nečistoty v hadičkách palivových. Alebo zlé odvetranie nádrže, skús ísť s pootvoreným víčkom, či to neprestane. Zlá hladina, zasekávajúci sa plavák. Ak to má striekačku, tak odchádzajúce čerpadlo, slabý tlak, zlý regulačný ventil, atď, atď

    Ale aj zapaľovanie môže z nejakého dôvodu vynechávať, na 5. prevode sa zrovna vyskytnú také vibrácie, že napr. niektorý elektrický spoj rezonuje a vynecháva kontakt. Elektrina je v tomto zradná, divné poruchy niekedy spôsobuje.

    9.11.2018 od kilix

    Žadny jiný zvuk tam snad není kdyby to bylo kolečko tak je to hned od spoda, ale vynechávat to začne až když přídám trošku více na te 5. Kdybych jel zvolna tak by to bylo dobré. Vynechávat to začne až při tom větším přídáni k maxu

    8.11.2018 od Fila12

    aha, vlastne, zas predpokladám niečo, čo nebolo povedané... to ja zvyknem.
    V motore pritom vynechávaní rachoce ako v sečkárni?
    Ak nie, tak moja odpoveď je od veci.

    8.11.2018 od kilix

    Doplnit odpověď

  • 0

    8.11.2018 od Kohlstein

    Než zařadíš pětku, tak ti dojde benzín, protože nestíhá dotíkat do karburátoru.

    Doplnit odpověď

  • 0

    8.11.2018 od pistapista31

    To nebude prevodovkou skr. na 5 . chce ist rychlejsie tak potrebuje viac papať a mu nedas tak vynecha

    Doplnit odpověď

  • 0

    9.11.2018 od adamjan

    Ahoj

    Rok výroby???

    Doplnit odpověď

  • 0

    10.11.2018 od ja1

    trochu to popiš líp. motorka houpe na kvaltu jako když klouzne spojka-převodovka. jestli vynechává motor pak benzín,karbec svíčka vzduchový filtr

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist