globalmoto_duben_nolan




Jak vyřešit pravidelné kolísaní otáček

  • 0

    15.8.2018 od RadekKafka

    Zdravím příznivce St1300.Potřebuji poradit zda máte zkušenost s mým problémem. Motorka má najeto 53000km.V těchto kilometrech se udělal celkový servis výměny svíček,náplní,kontrola vent. atd. Po servisu vše ok. a po ujetí dalších 1300km.kdy jsem se rozjížděl z křižovatky mne za jízdy poskakovala motorka jako kdyby motor dostal benzín a pak ne.Po delší přestávce na silnici co ted" jsem se rozhod,že to zkusíme jestli dojedeme.Motorka se zázrakem chovala normalně a po ujetí 15km to začalo znova! volnoběh drží a po přidávání plynu přerušovaně jde do otáček.Moto je zatím v servisu a druhý den předstírá,že je vše v poho zatím se domníváme,že by to mohlo být v čerpadle nebo snad v nějakém čidle?Předem děkuji za názory a nebo kontakt, kdo se věnuje ST. s pozdravem Radek

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (6)
  • 0

    15.8.2018 od juryna007

    Ahoj zkus to projet s otevřeným víčkem nádrže možná to dělá podtlak protože je ucpaná dírka. Další je pak čerpadlo popřípadě palivový filtr..

    Doplnit odpověď

  • 0

    16.8.2018 od Valkyria1520

    Mal som niečo podobné. Skúsil som ísť najprv lacnejšou cestou.Nádrž bola čistá a tak som rozrezal starý filter, aby som videl ako to v ňom vyzerá. To som už mal ale objednaný nový v Honde. Filter bol celý zanesený nejakým kalom....Dal som nový a vymenil aj predfilter, To je to čo vyzerá ako drátenka na umývanie riadu a stojí Kaufland 90 centov za 2 ks a v Honde 17.-eur za kus. Filter origo okolo 40.-eur. Samozrejme nové tesnenie asi za 8.-.
    Toto sa mi stalo minulý rok v auguste po návrate z Durmitoru. Neviem či som v Srbsku, alebo Čiernej Hore natankoval nejaký bordel, alebo to bolo tým, že tam bol asi pôvodný filter. Ale už to jazdí bez problémov.....
    Ak to nepomôže ešte by som zmeral tlak v palivovej sústave...Môže blbnúť aj čerpadlo...Náhradné už tiež na výlety vozím zo sebou. Nekupoval som ho však v Honde ale je automobilové zo Chevroleta a hodí sa. Len je je niekoľkonásobne lacnejšie. Ani Pan European nie je taký bezporuchový, ako sa píše....

    Doplněno:

    Každý stroj má svoje.jinak díky

    17.8.2018 od RadekKafka

    Doplnit odpověď

  • 0

    17.8.2018 od fs155

    Podobne se mi chovala nedavno CB 1300 pri 55000 km. Ale spis se mi zdalo, ze bude chyba v zapalovani smesi nez v jeji doprave. Promereno a zjistena zavada fajfky na tretim valci, Nastesti jde cela rozmontovat a stacilo vycisteni dosedacich ploch pruzinky a odporu. Zase slape jako hodinky.

    Doplnit odpověď

  • 0

    23.8.2018 od Koccos

    Dej pak prosím vědět jak jsi dopadl... mám úplně stejný problém... motor vynechává, jako když dochází benzín... divné je že až po několika km... Dneska mi to začalo, když mi ukazoval dojezd 50 km... tak jsem si myslel, že to asi špatně ukazuje... byl jsem rád za první benzínku po pár km... natankoval jsem a všechno v pohodě...zase vynechávat to začalo po nějakých 50km jízdy... Cestou jsem se to zastavil zkonzultovat v servisu...tam mi toho moc takhle z hlavy neřekli... možná svíčky nebo něco na palivovém vedení... Tak jsem se alespoň objednal na středu... Byl jsem tam asi 5 min. Odjíždím a moto zase v pohodě... tentokrát začala vynechávat cca po 15 km... dojel jsem domů a teď budu zase zkoušet... Jediné co mi přijde, že je možná trochu hlučnější palivové čerpadlo...
    PS: ta ucpaná dirka na vyrovnávání podtlaku se najde kde?

    Doplněno:

    Tak přes víkend stála v garáži... a v pondělí 220km bez jediného škubnutí... Aniž bych s ní něco dělal...

    28.8.2018 od Koccos

    Doplnit odpověď

  • 0

    25.8.2018 od OndraKo

    Cerpadlo, zapalovani, pozor i na nabijeni...

    Doplněno:

    Jen pro upřesnění se zeptám... to jsi měnil s filtrem i čerpadlo? Nebo jen filtr?

    6.9.2018 od

    Ahoj chlapi.Závada vyřešena!Měl jsem zanesený pal.filtr nějakým kalem a pak už to šlo i do čerpadla. Čerpadlo dávalo menší tlak.Koupil jsem z jiné motorky.Teď má ST i vyšší výkon a jsem zvědav na spotřebu.😉

    31.8.2018 od RadekKafka

    Doplnit odpověď

  • 0

    17.2.2019 od DodoCarlos

    dobre že sa to vyriešilo a stále je dobré niečo novo dozvedieť

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist