Anketa Křišťálová Lupa 2019: Podpořte nás a hlasujte pro web Motorkáři.cz v kategorii Zájmové weby.

Chcípne ještě než se rožne rezerva paliva

 • 0

  9.8.2018 od Ludavich

  čaute, můj záhadný problém trvá, motka mi chcípne když v nádrži zbyde cca 4 litry paliva, musí to být těsně před tím než se sepne čidlo rezervy (nerožne se) ale v nádrži zbyde fakt cca 5 litrů. Jede znova až po doplnění paliva. Měl jsem rozebraný ten podtlakový ventil pod nádrží, nezaznamenal jsem žádné nečistoty, všej jsem pročistil, vrátil zpět, mám ještě filtr paliva i in line za tím ventilem takže špína by se do karbců neměla dostat, každopádně motorka jede skvěle ale jakmile klesne hladina paliva na cca tu rezevu, chípne. Měl jsem rozebrané i víčko nádrže jestli není ucpané , není, foukl jsem do odvzdušňovací hadičky nádrže, odvzdušnění funguje, podtlak v nádrži nezvniká, fakt už nevím. Díky za možné další tipy …, Luděk

  Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (1)
 • 1

  9.8.2018 od krokoš

  Čau, daj nový ten in line filter paliva, som Ti o tom písal, ja som ho menil tri krát a to mám to malé sitko v nádrži, čo si ho Ty rozdrbal. Ten filter vymeníš tri krát ako ja a potom konečne vyčistíš nádrž. Je tam taká jemná hrdza, čo perfektne zapcháva ten filter. Ja som sa nasral a dal som tam filter na naftu po tretej výmene, je menej jemný rozmerovo stejný, to sitko je plastové a nie papierové, ale nedoporučujem, ale fungujem s tým, že čakám, kedy mi zapchá karburátory, zatiaľ 3000 km a OK. drbol som do benálu aj ten fras, čo čistí karburátory a vstreky. Tak držím palce.

  Doplněno:

  Dobre, že viem o tom sitku, hahaha, aby som doň nepchal paprče a nerozdrbal ho ako Ty. Ináč som sa chystal ten filter s plasotovým sitkom vyhodiť a namontovať tak späť origo a vymeniť hadice za nové sú tam vnútorný priemer 8 a musia byť mäkké origo, lebo iné tam nenastrkáš, je to riadna pakáreň výmena hadičiek bez demontáže karbcov. No zatiaľ to funguje tak serem na to. Ináč ten spínač na rezervu funguje tak že v nádrži je termistor ten, keď je málo benzínu tak je na vzduchu a sa zohreje a zapne kontrolku. Keď je ponorený v benzíne tak sa chladí a kontrolka nesvieti. Mal som to rozobraté lebo som menil nádrž, moja bola komplet deravá a hrdzavá a opravoval som aj ten termistor , odpojený drôtik.

  12.8.2018 od krokoš

  Hoj, asi mas recht protoze nechapu cim jinym uz by to mohlo byt, to neni jinak mozne, jen me sere ze dle stranek nahradnich dilu se to sitko v nadrzi ani neda koupit, prodava se jen sada na repas toho ventilu ale ani u nej kurva neni to sitko prilozene, to by me jeblo, zkusim vse znovu procistit, predpokladam ze cidlo paliva prece nemuze vypinat sani a zhasinat motor :)

  9.8.2018 od Ludavich

  Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist