globalmoto_duben_nolan




Vibrace motocyklu

  • 0

    31.7.2018 od Work

    Ahoj, řeším problém s vibracemi. Když motor točí nad 4 000 ot/min tak v řidítkách, stupačkách a na sedadle, jdou cítit docela silné vibrace (nejde na tom moc usedět a delší cesty jsou dost nepohodlné).
    Zkoušel jsem převážit přední kolo, ale to nepomohlo. Připadá mi, že to je spíše otáčkámi než rychlostí. Přijde mi, že trochu blbé, aby v otačkach, kde je výkon a nějaká cestovní rychlost, to dělalo takovou neplechu.

    Motorka má teď něco přes 41tis km. Napadá mě akorát spojka, ale motorka jede v pohodě.

    Doplněno:

    Takže jsem vyloučil kola a celý sekundár a řízení, jde to z motoru. Když jsem měl motorku na hlavním stojanu a vytočil ji k 4000ot/min tak začala skoro pochodovat (objevily se ony vibrace). V těch otáčkách jsem zkusil vymáčknout spojku a nic se nezměnilo, takže tu můžu asi taky vyloučit (prozatím).
    Napadlo mě jestli to nebude od ventilů, napínák, nebo něco kolem toho?

    27.5.2022 od Work

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (6)
  • 0

    31.7.2018 od Medved

    Loziska v kolech, loziska v krku, ulozeni kluzaku predni vidlice, ulozeni kyvky ... vyber si

    Doplněno:

    jasně, on řeší vibrace při určitých otáčkách a ty mu radíš tyhle blbosti...

    7.9.2020 od Spajwer

    Doplnit odpověď

  • 0

    31.7.2018 od Eastrider

    No dobre, ale ako ?
    Na mieste a/lebo aj za jazdy ? Potom si môžeš vyberať.

    Doplněno:

    No, když jsem ve 110km/h vymáčkl spojku a nechal spadnou otáčky motoru, tak to přestalo. Děje se to při 4000ot/min +

    Mám ji dva roky a žádné seřizování na tom nebylo, co bylo před tím, tak nevím (je to dovoz)

    22.8.2018 od Work

    Doplnit odpověď

  • 0

    1.8.2018 od Sali750

    Ozývají se nějaké zcuky z motoru? Kdy naposledy motorku někdo seřídil? Příčin může být spousta. A to na podvozku, ložiska v kolech, ale mohou to dělat i neseřízené ventily, špatně sesynchronizované vstřiky, špatné zapalování...

    Doplněno:

    Ne, motor táhne pěkně a žádné nezvyklé zvuky se neozívají.
    Mám ji dva roky a žádné seřizování na tom nebylo, co bylo před tím, tak nevím (je to dovoz)

    23.8.2018 od Work

    Ne, motor táhne pěkně a žádné nezvyklé zvuky se neozívají.
    Mám ji dva roky a žádné seřizování na tom nebylo, co bylo před tím, tak nevím (je to dovoz)

    22.8.2018 od Work

    Ne, motor táhne pěkně a žádné nezvyklé zvuky se neozívají.
    Mám ji dva roky a žádné seřizování na tom nebylo, co bylo před tím, tak nevím (je to dovoz)

    22.8.2018 od Work

    Doplnit odpověď

  • 0

    2.8.2018 od pistapista31

    ci je to kolesami alebo motorom zistis jednoducho vypnutým motorom dole kopcom mne takto vybracie sposobovalo ložisko na sekundarnom prevodovom hriaieli a došlo to až do statia ked sa zlomila hriadel

    Doplněno:

    na druhej strane ked retaz nebude dana dole s maleho kolecka tak to nezistíš

    2.8.2018 od pistapista31

    Doplnit odpověď

  • 0

    3.7.2019 od Haski

    Zkus se zaměřit na nejjednodušší věci jako výměna svíček a jejich fajfek za NGK. Původní fajfky byly kdysi i u mě problémem myslím ale s volnoběhem. Pak je tam spousta čidel i kolem sání.

    S tou spojkou se zaměřit na chod motoru, když stojíš. Na neutrálu tam dej 4000 nebo problematické otáčky a porovnej se zmáčknutou a puštěnou spojkou, pokud je to stejné, asi to spojkou nebude, ale ve výsledku i může, to ale zjistíš třeba pohledovou kontrolou na obložení spojky.

    Doplněno:

    Spojku jsem zkoušel jak jsi mi radil a nic se nezměnilo, vibrace byly stále stejné.
    Zkusím svíčky / kabely

    27.5.2022 od Work

    Doplnit odpověď

  • 0

    7.9.2020 od Spajwer

    řešim vibrace 6 let a už na to kašlu. Vibrace při 6000ot na šestce hornetu tak že mi znecitlivují ruce a nohy.
    vyměnil sem svíčky, udělal karbce, synchro, svíčky, výfuk, spojku, TPS i věci co na to nemaj vubec vliv jako gumy, retezovku a podobně... měnil sem riditka, zavazi, zrcatka, světlo, budíky... Vyndaval sem motor, kontroloval rám atd atd a nepomohlo vubec nic... takže už to m*dam

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist