globalmoto_duben_nolan




nestartuje,jen cvakne

  • 0

    24.7.2018 od mike1993

    Zdravím mám problém s kawou,minulý týden mi chcipla když jsem ji nastartoval všechno fungovalo nechal jsem ji chvilku šlapat a pak když jsem tam kopl jedničku tak mi chcípla,a to jsem ani spojku nepustil a už jsem to nenakopl.Mysleli jsme že je to baterkou,ale i s novou to dělalo to samé.tak jsme nahodili mašinu kablema napojene z autobaterie.To mašina normálně naskočila hnedka a šlapala na volnoběh několik minut ale jakmile jsme odpojili autobaterii tak zas chcipla,což je dost divný když už běžela a alternator normálně dobíjel . a vpodstatě problém je že dam klíček,otočím rožnou se mi kontrolky a když chci zmačknout start tak jen v tom cvakne a nic..všechno zhasne. prosím o radu díky

    Doplněno:

    bylo to skutečně baterkou...:) bohužel ta nová co nám poslali byla taky vadná..nevím co to bylo za shit...nic méně jsme ji vyreklamovali...a už vše funguje jak má..

    4.8.2018 od mike1993

    ještě mě napadlo vzhledem k tomu jak se to stalo jestli nějaký spinač neodešel...třeba na spojce

    25.7.2018 od mike1993

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (5)
  • 0

    24.7.2018 od Jirkahu71

    Bude to baterka. Zkus pripojit jinou a pak pro jistotu zmerit i dobijeni

    Doplněno:

    ještě zkoušíme dobít baterku chytrou nabíječkou...tak uvidíme...ta stará baterka je asi na odpis...a uvidíme tu novou až jí fakt dobijem...a jinak pak pátrat dál...

    24.7.2018 od mike1993

    Doplnit odpověď

  • 0

    24.7.2018 od chatra

    Tipuju na úplně mrtvou baterku, případně kombinované se špatným dobíjením. Pro jistotu zkontroluj hlavní pojistku (předpokládám, že je mezi regulátorem a baterkou) a proměř dobíjení tak, že změříš napětí na baterce před nastartováním a pak s běžícím motorem. To druhé musí být vyšší.

    Doplněno:

    no pojistky jsme zkontrolovali jako první tedka chcem ještě zkusit tu baterku víc dobít...protože jsme gelovku nabíjeli obyč starou nabíječkou..a prakticky se to nenabilo..tak uvidíme co dál..

    24.7.2018 od mike1993

    Doplnit odpověď

  • 0

    24.7.2018 od juryna007

    Ahoj.. Jak to máš starý, zkusil bych zkontrolovat startér.. Může se ti to v něm zkratovat a ubírat energi a dobíjení a baterka to nedávají ...

    Doplněno:

    Za 3 000 km se ti startér nezničí..

    26.7.2018 od juryna007

    no má to už 16 let...ale s mašinou se nejzdilo...má jen 3 tisíce najeto..ale stará je no pravda..

    24.7.2018 od mike1993

    Doplnit odpověď

  • 0

    25.7.2018 od sseba1

    Důkladně projet všechna ukostření a pročistit, kolikrát to udělá hodně velkou paseku, za ta léta se tam uděljí velké přechoďáky. Baterku každopádně na 100% dobít.

    Doplnit odpověď

  • 0

    25.7.2018 od Skrunch

    Je to baterkou. "gelová" nebo-li bezúdržbová lithiová baterka se nenabíjí obyčejnou nabíječkou, protože nemá desulfatační režim. Takhle si tu baterku odpálíš, tedy i nenabiješ a můžeš ju rovnou vyhodit. Pokud se Ti podaří nastartovat stroj, na baterce by jsi měl naměřit tyto hodnoty: dobíjení bez světel - +/-14,2V ; dobíjení se světly +/-13,8V. Po odstavení stroje přes zimu je dobré tuto baterku třeba aspoň jednou na měsíc správnou nabíječkou tzv "oživit", aby se Ti na ní neztratila kapacita. Její proud by se neměl dostat pod 12,3V.

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist