globalmoto_duben_nolan




druhy valec mokra sviecka

  • 0

    21.7.2018 od pistapista31

    ma otazku lebo tuto motorku este velmi nepoznam a nemam chuť sa v nej sprtať na slepo
    1.vzduchový nový . olej nový , prevodový nový , palivový zatial nevymenený , voľa ventilov nekontrolovana
    2. spotreba 4,84l/100 takze dobra
    3. sviečka druhý valec čierna mokrá takze predpokladam ze bohata zmes alebo vypnutý sitič neotvori naplno
    4.vykon do 90km/h potom uz to nevladze porovine sa to este dokotula na 100km/h dole kopcom kolko klesanie povoli 110 a viac hore kopcom 70-80km/h nevladze .

    Doplněno:

    zahada rychlosti vyriešene problem šupatko s mebranou

    24.7.2018 od pistapista31

    tak dnes som zistil že membrany su nove no supatka poskodene popraskane nič v celosti nedrzi skratka nejaky majster capko menil membraný neodborným spôsobom tak som abjednal 2 kusya som lahsí o 101,78 eur

    22.7.2018 od pistapista31

    prevodovým olejom myslene v kardani

    21.7.2018 od pistapista31

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (3)
  • 1

    21.7.2018 od Eastrider

    Osobne skôr podozrievam karburátor, prip. jeho nastavenie, teda bohatosť.
    Áno aj sytič môže blbnúť, aj hm hm hm ... ako písal kolega, mnoho iných.
    Ale ja by som ako prvé vymenil sviečky, vyskúšal, či problém pretrvá.

    Doplnit odpověď

  • 1

    23.7.2018 od boristajgr

    Dej to do servisu Yamaha, jinak si akorát nasereš do bot. Tam je dle technika z Yamahy tolik možností, že to budeš vícekrát rozebírat a skládat, až tě z toho jebne a dle Murphyho zákonů to nakonec stejně nepojede, jen to sežere čas i prachy. V servise mají Virága zmáknutý, opraví to a udělají synchronizaci. A můžou odhalit i jinou závadu. Oprava přijde na cca 8-10000 Kč, vypadá to dost, ale budeš to mít v cajku, se zárukou a budeš roky spokojeně jezdit. A nebo se v tom šťárej, k čemuž ti přeji hodně šěstí.

    Doplněno:

    chyba je v supatkoch a membranach dnes na skusku zlepene a ide to tak ako ma zajtra dojdu nove supatka s membranami . do servisu zajdem ale iba na kontrolu synchrinizacie

    24.7.2018 od pistapista31

    Doplnit odpověď

  • 0

    21.7.2018 od Milos1

    Hledal bych kolem zapalování. Tzn. svíčka, jestli je mokrá tak už se nemusí chytit, fajifka, kabel cívka. Zkus jestli to s novou svíčkou bude dávat jiskru. V čidle polohy klikového hřídele to nebude, protože to by nepálil ani první (je tam jenom jedno). Spotřeba kterou uvádíš je trošku vyšší, což odpovídá tomu, že to jede na jeden (chvílemi, nebo furt). Zkus, to co píšu, je to nejjednodušší. Samozřejmě že příčin může být trochu víc. Napiš, ja si dopadnul

    Doplněno:

    ked sa to vyrieši jasne že dam vedieť pisem tu lebo pri tolkých kusoch je väčsia pravdepodobnosť že to už niekto riešil podobnu zavadu na konkretnom stroji a mne by ušetril cas aby som hladal chybu vylucovacou metodou

    21.7.2018 od pistapista31

    s novou to funguje s rovnakým vykonom kym sa sviecka neuchlasta , pripada mi to že sa to uchlasta ako v poslednom pripade ked som iba zahrieval motor kvoli vymene oleja skratka start 5min bez jazdy. 1 sviecka takto dopadla pri kupe druha pri vymene oleja cierna bez znamok oleja , podľa mna bohata zmes takze slabo priechodný kanalik privodu vzduchu v karburatore což pochybujen že by sa zasral , alebo klapka sytica kvoli ktorej nema chuť vyberať karburator von , najlepsia varianta by bola pridať max štvrt otacky na srobke bohatosti alebo ihla plavaku ale to keby neuzatvaralo tak by som videl cez nejaky prepad že to preplavuje alebo problem je na druhej strane kde je supatko ? elektriku budem riešiť ked vyskušam vsetky mžnosti na karburatore

    21.7.2018 od pistapista31

    Doplnit odpověď


Otázka je již vyřešena.


TOPlist