bmw_r1300gs_cartec




Tuhost/měkkost předních vidlí

  • 0

    24.6.2018 od Fouly_CZ

    Ahoj, na motorce se mi zdály příliš měkké přední tlumiče, vyměnil jsem olej dle předpisu /objem, viskosita/, dofoukl vzduch, ale stále mi to pro brždění připadá měkké. Vidlice při brždění jdou téměř na doraz - nemáte někdo zkušenost zda to tak u těchto starých strojů je? Předem díky

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (4)
  • 0

    24.6.2018 od kilix

    určite nie je normálne aby to šlo pri brzdení na doraz, zas to nie je stroj z roku 1931.
    Pružiny v tých vidliciach sú na tom ako? Už budú dosť unavené, nie? Ak vyberieš pružinu a zmeriaš, môžeš danú hodnotu porovnať s manuálom.
    Servisný manuál je druhá položka tu:
    manualy

    Doplnit odpověď

  • 0

    24.6.2018 od Radovanh1

    Když jsem měl Kawu KZ 750 rok 82 tak to bylo podobné, dával jsem o stupeň hustší olej než podle manuálu, už si to přesně nepamatuju protože jsem ji vloni prodal.
    Ale viskozity SAE jsou odstupňovaný po pěti, mám dojem že od 10 do 30.

    Doplnit odpověď

  • 0

    24.6.2018 od Eastrider

    Nemýlme si pojmy s dojmami !
    Teleskopy sa ti len ZDAJÚ mäkké ? A idú TAKMER na doraz ? Takže neidú na doraz.
    Nie v zlom, čo keď to tak má byť ? Nehovorím, extremná mäkkosť nie je dobrá.
    Môže pomôcť hustejší olej, alebo pružiny vymeniť ak treba, ale ja som ich len vypodložil. Zatiaľ.
    Je to CB650Custom

    Doplnit odpověď

  • 0

    28.6.2018 od combust

    Je to běžnej problém (nebo spíš vlastnost). Řešení je dvojí - buď tvrdší pružiny nebo zvrchu podložit o 10-15mm nějakým kusem něčeho (měl jsem tam matky odpovídajícího průměru). Tvrdší pružiny dělá Wirth ale zase taková výhra to není (funguje to dobře na naložený motorce, s prázdnou je to tvrdší než je třeba). Olej se pak musí dát s vyšší viskozitou (sám o sobě s původníma pružinama nic nevyřeší).
    Beztak je to o zvyku.

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist