globalmoto_duben_nolan




Shiver 750 - problém s eletrikou - kontakt s kabely

  • 0

    14.6.2018 od Burtboy

    Zdravím,

    mám problém se svou Arpilkou Shiver 750. Jel jsem jednou po dálnici plnej plyn a zničeho nic se mi začalo přepínat menu.. průmerná spotřeba, aktuální spotřeba, najeté kilometry atd pořád dokola... zpomalil jsem a přestalo to.. a týden později jsem si všiml, že mi nesvítí světlo. Byla prasklá pojistka. Vyměnil jsem a jel jsem dál. Ovšem za pár dní zase praskla + ECU problem. Dvě pojistky v hajzlu. Jakmile jsem měl prasklou pojistku na světla (pojistka B 15A) tak jsem problikáváním dálkových světel přepínal menu.

    Měřil jsem na pojistce světel OHM metrem odpor, když probliknu dálkama a když dám tlačítko na přepínání menu doprava a zmáčku, tak v těchto dvou "polohách" naměřím odpor. Vydedukoval jsem tedy, že někde musí být propálený kabel. Ovšem nemůžu to nikde najít. Šel jsem po kabelech u motoru, které se mohli propálit a ty vypadají v pohodě. Když jsem odpojil rele od světel, tak při problikání jsem problém nenaměřil. Tudíž to musí být někde na cestě z řídítek do relátka, ale tlačítko menu má pořád odpor.

    Nepotkali jste se stím někdo? Nemá někdo tušení kde přesně hledat?

    Jestli mi s tím někdo pomůže, tak má u mě flašku něčeho dobrýho nebo plnou nádrž :D

    Odpovědět Doplnit dotaz

Zatím nebyla vložena žádná odpověď

Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist