globalmoto_duben_nolan




Neposedná elektrika

  • 0

    31.5.2018 od Skenus

    Zdarec lidi,
    mam takovej problém, pokazila se mi na mašině elektřina. Vždy když otočím klíček, motorka se zapne, ale jakmile pustím světla okamžitě se zas vypne. Nikde nemůžu najít žádný zkrat či podobně a už opravdu nevím kde hledat problém.
    Předem díky za odpovědi

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (4)
  • 0

    31.5.2018 od JáLis

    Jak je na tom baterka? Možná by mohla být tak vymlácená, že by ji světla zatížila tak, až by napětí kleslo pod úroveň, pod kterou už elektronika motorky není schopna fungovat -> motorka se vypne.

    Doplněno:

    baterka je fungl nová, ta stará byla už opravdu vymlácená, myslel jsem že se to tím vyřeší a prd... mmj zaplou motorkou myslím jen elektroniku (zapne se displej na tachometru)

    2.6.2018 od Skenus

    Ještě jde o to, co myslíš tím zapnutá motorka - jen elektronika, nebo i nastartovanej motor?

    31.5.2018 od JáLis

    Doplnit odpověď

  • 0

    31.5.2018 od FousaCZ

    Záhada.

    Jde motorka nastartovat bez světel?
    Zkoušel jsi to s odpojenou hlavní žárovkou?

    NTV nemá žádnou elektroniku a dokonce ani relé, co by se mohlo vypnout poklesem napětí. I mrtvá baterka co neotočí startérem by měla světla aspoň trochu rozžhnout.

    Co hlavní pojistka? - ta 30A u startovacího relé - ta by v tom mohla mít prsty. Je to vlastně jediná věc, co může zhasnout všechny kontrolky.

    Doplněno:

    Display na tachometru? Bavíme se o stejný motorce?
    Každopádně pokud to chceš vyřešit, měl bys být trochu sdílnější.
    1) Je baterka 100% OK a nabitá?
    2) Startuje moto bez světel?
    3) Pokud ano, po zapnutí světel všechno zhasne a chcípne?

    Mohla by to být i spínačka.

    8.6.2018 od FousaCZ

    ta byla prasklá, před tím se mi ani displej na tachometru nezapnul, takhle to blbne i s vyměněnou...

    2.6.2018 od Skenus

    Doplnit odpověď

  • 0

    3.6.2018 od zdenysrx6

    až ti to opět zhasne tak skus zahejbat dratama co vedou k baterce , mužou být zlomený , a za druhý skus motku přes kabely připojit k autu a zkusit , to že maš novou baterku dneska bohužel nic neznamena

    Doplnit odpověď

  • 0

    4.6.2018 od ronda

    V jakém stavu máš kabely u baterie, případně ukostření kabelu od mínusu ? Někdy dokáže krásně zaoxidovat. Pak přes něj proleze jen tak naoko něco málo na rozsvícení kontrolek. Jak zapneš větší spotřebič, pohasne úplně všechno. Zkus oka a spoje rozebrat, jemným šmirglem očistit, stříknout třeba kontoxem. Je to jedna z možností. Nedávno jsem skoro stejný problém řešil u auta.

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist