globalmoto_duben_nolan




Hrozně řve a nevím proč

  • 1

    25.5.2018 od FichtMagor

    Po 3 měsícech jsem konečně dodělal moji amatérskou renovaci ale přišel jsem na jeden problém.
    Když jsem ji nastartoval hrozně řvala , tak sem utěsnil koleno ale i tak to řve .
    Všiml jsem si že docela jde dým z válce tak sem sundal hlavu ale takto žádný problém jsem nenašel.
    Ale i nadále hrozně řve a z válce uniká dým , co stým mám dělat?

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (1)
  • 0

    25.5.2018 od dajos

    Ahoj, ještě štěstí, že se jedná o motorku a ne o manželku, její hlučnost by bylo asi složitější řešit,..i když lepící páska dokáže zázraky :o).
    Nevím úplně jak ten její řev (jawy) vypadá, ale napadají mě jen tyto příčiny:
    - nefunkční tlumič výfuku (vykuchaný)
    - netěsnosti výfukového systému
    - netěsnosti spalovací komory - blok-válec-hlava, takže těsnost těsnění, dotažení svíčky v hlavě atd.

    Jinak pokud jde kouř odjinud než z výfuku, tak je problém s těsností (např. těsnění pod válcem ev. hlavou motoru).
    Kouřit může např. i díl potečený olejem a zahřáty na dostatečně vysokou teplotu (výfukové koleno...).

    Pokud by ta hlučnost obsahovala nějaké mechanické zvuky - klepání, cvakání, drhnutí apod. mohl by být problém v mechanice motoru...(prasklý pístní kroužek, prasklý kroužek pístního čepu apod.)

    atd atd. atd.

    Držím palce ať se dílo zdaří a fechtíka vytáhneš ven dřív než v září :o)

    D.

    Doplněno:

    Hlava se dotahuje krizem, postupně a s citem. Pokud je ohnutá, tak je nutné ji zabrousit brusnou pastou zase do roviny

    26.5.2018 od maspe

    Díky takto za radu , všiml jsem si že mě netěsní hlava válce tak s tím skusím něco udělat... Jinak díky a i tobě přeji hodně kilometrů a málo oprav.

    25.5.2018 od FichtMagor

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist