bmw_r1300gs_cartec




Vysoká spotřeba paliva (10l/100km), co s tím? r.v. 2006

Odpovědí (9)
  • 0

    8.5.2018 od Hradec

    Neporadím proč to žere zrovna tobě tolik,ale mám Drakouše 1100A rok 2002 a jezdil jsem od 5,5-6,3 a to ve dvou porád mám batoh za sebou.Jo a nemůžu si ho vynachválit na celkovou pohodu a spotřebu.Teď mám HD Street Bob 1450 a bylo mě řečeno že to žere 7,5-8 a opět jezdím furt s batohem za sebou s poslední jízdy co jsem přijel bylo 5,4l.Tak že průměr mám 5,5-6l a to mám těžší motorku a opět jsem spokojen s motorkou. Co poradím zkus drakouše dát do Yamahy do HK,je tam velice šikovný servisák.nech to vyčistit a vyladit.

    Doplnit odpověď

  • 0

    9.5.2018 od OndrasHodek

    Já mám 1100A 2006 a jezdím v průměru okolo 6 litrů, chtělo by to prohlédnout, vyčistit a seřídit karburátory, buh ví co s tím ten před tebou dělal ...

    Doplnit odpověď

  • 0

    9.5.2018 od zdenysrx6

    a nepočita ti počítadlo km chybně? ja když koupil Bulldoga (stejnej motor) tak sem si spočítal 12 na sto , než sem přišel na to že mi to počíta míle a ne kilometry a hned se snížila spotřeba na 5 na sto , pokud by ti to takhle žralo tak bys musel mít extra bohatou směs - černý svíčky , co vzduchovej filtr je čistej?

    Doplněno:

    a co sytič , dovíra ti ? nebo potom rozborka karbcu a kontrola velikosti trysek , jehel a pružin nad šoupětem

    9.5.2018 od zdenysrx6

    Filtr je nový, čistý, svíčky nové.

    9.5.2018 od zdenekkohut

    Mám to v km. Po 100km (měříme na dvou motorkách) nalívám 10l.

    9.5.2018 od zdenekkohut

    Doplnit odpověď

  • 0

    10.5.2018 od BigCJ

    A co děravá nádrž nebo nějaká hadička? Takhle vysoká spotřeba není normální... Kouknul bych na ty svíčky, černý jak uhel = bohatá směs = poštelovat karbec (fakt, bůh ví co s tím předchozí majitel v honbě za výkonem mohl udělat...).
    Kolega ladil karbec tryskama a jehlama rok, bez zlepšení, pak našel malinkou trhlinku v membráně - doporučuju 2x zkontrolovat.

    Doplnit odpověď

  • 0

    12.5.2018 od fatman

    Zkontroloval bych membrány v karbecech.
    To fakt není normální !

    Doplnit odpověď

  • 0

    15.5.2018 od jarka49

    Ahoj spotřebu 10l to si dovedu těžko představit. Já jezdím max. do 6l a toho musím brát. Něco není v pořádku. Dobrej servisák na to přijde. Závada bude nejspíš v karbcích. Nechej udělat synchro nastavení klapek atd. Až to bude běhat jak má tak budeš hodně spokojenej, protože tyhle stroje které jsou již pomalu legendou tady budou ještě hodně dlouho jezdit.

    Doplnit odpověď

  • 0

    24.6.2019 od Honda1100

    Ahoj mám podobný problém se spotřebou po vyčištění se zvedla z 5.5 na 7.5L.Snad nejhorší na tom je že motorka nechce tahnout.Tudiž karburátory několikrát ven a jediný na co jsme přišli bylo to že tam jsou trysky 115 na obou válcích a na další pokus že je vysoká hladina v komoře.Jinak už nevíme co dál???

    Doplnit odpověď

  • 0

    4.11.2021 od Aleš_R

    Tak to je pěkná blbost. Já má spotřebu 5,5 když za to beru, když se kochám tak 4,8-4,9l/100

    Doplněno:

    reakce na jard60

    4.11.2021 od Aleš_R

    Doplnit odpověď

  • -2

    8.5.2018 od jard60

    Pokud vím, tak 8-10l/100km žere i virago 535, tudíž bych řek, že to nebude chyba, ale vlastnost. Zkusil bych poladit karbec (přetryskovat, klapky apod.), ale...

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist