motozem_rijen
Vyska hladiny v karburatoru

 • 0

  6.3.2018 od Jirkahu71

  Zdravim vsechny. Potreboval bych upresnit na jakou vysku hladiny benzinu maji byt serizeny karburatory na kle 500 ? Nenasel jsem jednoznacnou odpoved, pouze 0.5 mm pod sparu plovakove komory, nebo rozmezi 1.5 mm nad az 0.5 mm pod. Aktualne jsem nameril skoro 3 mm nad a to mi priijde dost
  Dekuji za odpovedi.

  Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (3)
 • 0

  21.3.2018 od jarda762

  Zdravím tenhle problém jsem řešil taky a je jisté že pokud ti z karburátorů teče benzín ven tak to není hladinou ale uzavíracíma jehlama na plováku pomohla jen jejich výměna cena není nijak přehnaná mám tušení že to vyšlo na necelých 400kč i s poštovným.

  Doplnit odpověď

 • 0

  8.3.2018 od Slávek-TDM

  Nasel jsem manual jen pro rok 2005 http://www.motorkar...ader.php?cfile=qdhdf a tam se pise presne to cos nasel ty. Jestli mas skoro 3mm nad sparu, je to o fous vic, ale nezapomen, ze jestli mas uzkou hadicku, ze ta hladina bude dost nepresna a navic bude stoupat po stenach hadicky. Ja bych do toho nevrtal, pokud je to na obou karbech stejny. Maximalne budes mit bohatejsi smes a bude to o neco vic zrat.

  Doplněno:

  Zkusim na tu merici hadicku nasadit telo injekcni strikacky bez pistu abych eliminoval kapilarni vzlinani. Resim to hlavne kvuli tomu ze kdyz je moto na pomocnym stojanu za kyvku (moto je kolmo) tak je vse ok. Kdyz to necham na policajtovi, tak mi vytecou karburatory skrs vzdusniky do filtrboxu a ven. Jehly fungujou i ventil bandy zavira podtlakem dobre

  8.3.2018 od Jirkahu71

  Doplnit odpověď

 • 0

  9.3.2018 od dadanek1999

  S těma hadičkama je to opruz i kvůli bublinám, ale dá se to, taky jsem si tím prošel. Určitě zavírají jehly dobře? Já jsem skrz jehly vzduch neprofoukl, když jsem karbec otočil vzhůru nohama, ale benzín stejně protékal a pomohly až nové jehly.

  Nejlíp se hladina měří když sundáš plovákovou komoru a karburátor postavíš na hranu (správně velké) skleničky tak, aby plovák byl vevnitř ve skleničce. Jakoby ti nahradí plovákovou komoru, pustíš do karbecu benzín a sleduješ, kde se zastaví plnění.

  Mimochodem, co se správné výšky hladiny týče...

  Doplnit odpověď


Otázka je již vyřešena.


TOPlist