bmw_r1300gs_cartec




Záměna rozměru přední pneu

  • 0

    26.2.2018 od martulik

    Zdravím všechny.
    Ctěl bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenost se záměnou rozměru přední pneumatiky na Yamaha R6 03-05?
    Jediný povolený rozměr dle TP je 120/60 R17 Už mi pár lidí řeklo, ať tam klidně dám 120/70 R17
    Máte někdo zkušenost?
    Pneumatika je na průměru o 24 mm větší, má větší rádius a měla by jít lépe do zatáčky (náklonu). V blatníku ale není moc místa a bude tam hodně natěsno. Těch 12 mm bude v blatníku dost poznat. Nalepené kamínky budou dělat problém.
    Díky za každou zkušenost, Martin.

    Doplněno:

    Nehledejte v tom nikdo nějaký problém. S motorkou se mi jezdí dobře, do zatáček ji přemlouvat nemusím. Jde mi jen o zkušenosti ostatních. Třeba jestli poznali nějaký rozdíl, jiné vlastnosti atd.

    26.2.2018 od martulik

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (5)
  • 0

    26.2.2018 od tomasd.

    jestli se ti zdá, že R6 potřebuje nutit do zatáčky, problém nebude v přední pneu

    jakýkoliv řešení s pojišťovnou je pak problém - vždyť je to tady na fóru co chvíli diskutováno

    Doplnit odpověď

  • 0

    27.2.2018 od Sete

    Až tě pak vyrazí z STK, tak pak můžeš těm radilům poděkovat Co tě vede k tomu, dát tam jiný rozměr než předepsaný, když ti vlastně současný stav vyhovuje???

    Doplnit odpověď

  • 0

    27.2.2018 od fzr6

    R6 r.v.02 měl jsem oba typy pneu, jezdí se mi líp na 120/60. pocitově víc sedí než 120/70.
    Ideálně si to vyzkoušej a uvidíš (pokud nejsi posraný z STK a pojišťováků a není ti líto peněz za přezutí jak polovina lidí tu).
    A pokud by byla lepší, šlo by teoreticky přepsat v TP aby to bylo legální - hledej tu na foru, je tu odkaz na typové protokoly výrobců pneu.

    Doplnit odpověď

  • 0

    28.2.2018 od Skrunch

    Na STK asi problém a pojišťovna možná taky bude remcat, když by se válelo po mezách. Ale tohle všechno je druhotný problém. Takže vůbec bych nevyméšlal na jízdu po silnici jiný rozměr(výšku)pneumatiky a dej tam to co tam má být. Protože výrobce to tak vyrobil a otestoval. Pokud si tam obuješ "70", možná to nepoznáš, ale změníš si tak vlastnosti motocyklu. Ve výsledku to bude spíš Tvůj placebo-efekt, že "70" je lepší

    Doplnit odpověď

  • 0

    5.3.2018 od durinkos

    Na rocnik 2000 som dal tiez rozmer 120/70. Ked sa na gumu nalepil niaky kamienok tak to skrtalo cez blatnik.

    Doplněno:

    Tak tak, měl jsem to na své bývalé motorce stejně. Pak jsem obul co tam má být a bylo po problému.

    9.3.2018 od Impac

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist