bmw_r1300gs_cartec




Poškrkaný píst

  • 0

    12.11.2017 od pičatvojamama

    Dobrý den, nedávno jsem půlil motor na babeťe kvůli vadné predlohove hřídely, po složení motorka chytala krásně, ale postupem času nešla nakopnout vůbec, nedalo mi a sundal jsem válec viz. foto. je jasné že budu muset udělat vybrus, ale spíš mě zajímá čím se to mohlo stát, co bylo příčinou, abych po vybrusu neměl s pístem to samé. Dík za odpovědi.

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (3)
  • 0

    12.11.2017 od Beemer-Beemer

    Pravděpodobně nějaká zapomenutá nečistota, špona nebo kamínek, který se tam při rozebrání někam dostal. Chvíli to nekde sedělo přilepené až se to dostalo kam nemělo. Anebo se někde ťuknula hrana pístu, vznikla lehká deformace, která se začala třením lokálně přehřívat až materiál povolil a máznul se.

    Doplnit odpověď

  • 0

    13.11.2017 od JirkaLN

    Mechanické poškození pístu.
    Může být poškozené ložisko kliky - rozlomená klec. Ojniční ložisko, uvolněný
    zámek pístního kroužku i ulomený kroužek.
    Pokud to chvilku jezdilo, tak to nečistota nebude.
    Rozhodně je to na kompletní rozpůlení a kontrolu. Při té příležitosti bych dal nová ložiska a fufera na kliku. U dvoutaktu je těsnost základ a pak bych řešil asi výbrus.

    Doplněno:

    Každopádně tahle věc se mi stala až po tom co jsem měl složený motor, nenajezdil jsem ani 5km od výměny gufer a ložisek...

    14.11.2017 od pičatvojamama

    Každopádně tahle věc se mi stala až po tom co jsem měl složený motor, nenajezdil jsem ani 5km od výměny gufer a ložisek...

    14.11.2017 od pičatvojamama

    Doplnit odpověď

  • 0

    13.11.2017 od Kalimerro

    Mozna jeste cast svicky, kazdopadne ted je to někde dole takze rozpulit.

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist