globalmoto_duben_nolan




Zvuky od převodovky + špatné řazení

  • 0

    14.9.2017 od qwerticeq111

    Čus mam bandita 650 rok 2007 a všimnul jsem si zvláštního valivýho zvuku jakoby od převodovky nebo spojky. Když spojku vymáčknu zvuk utichce pokud ji pustim zase slyším valivý zvuk - zkouška na neutrálu na stojanu. Dál při řazení 1 motorka jakoby malinko škubne, nic výraznýho a ani neunáší, ale horší je to při řazení dva v určitém spektru otáček tam jde jakoby přes zuby (zvláštně křachne) - nejčastěji když řadím rychle z jedna na dva ve středních otáčkách. Pokud cvaknu dvojku když malinko opadnou otáčky nebo v nízkých když nevytočím 1 pěkne tam klapne, ale nebaví mě pořád čekat když se rozjíždím. Ve vysokých už to samozřejmě neslyším, takže nedokážu říci, jestli to dělá taky. Dál občas slyším od převodovky jakoby docvaknutí, nevím jak to popsat. zařadím dvojku klapne tam pak přidam a ještě v tom záběru jakoby něco klapne nebo někde něco přeskočí a je to docela rána. Nevíte, čím by to mohlo být popř. je to normální? Dík

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (3)
  • 0

    15.9.2017 od Ruslan

    Spojka je hlucnejsi na neutral(valivy zvuk),zmacknu stichne,je to normalni,delalo mi to jak na gsxr tak i na gsr.Razeni je celkem hladke,1 kopnes a skubne na 2 v nizsich otackach je razeni drsnejsi,dal bych vyssi otacky,musis to vychytat.Co se tyce toho docvaknuti tak mi to delal retez,malinko jsem ho vysponoval.

    Doplněno:

    Jakem stavu mas retezovku

    15.9.2017 od Ruslan

    Asi jsem to spatne vysvetlil. Kdyz radim z 1 na 2 jednicku roztahnu napr jen do 5000 tis a hned tam lupnu dvojku jakoze skoro nestihnou opadnou otacky divne tam kachne pak pridam plyn a slysim obcas jeste jedno lupnuti. Pokud pred zarazenim dvojky chvili pockam az opadnou otacky krasne tam skoci... divny

    15.9.2017 od qwerticeq111

    Asi jsem to spatne vysvetlil. Kdyz radim z 1 na 2 jednicku roztahnu napr jen do 5000 tis a hned tam lupnu dvojku jakoze skoro nestihnou opadnou otacky divne tam kachne pak pridam plyn a slysim obcas jeste jedno lupnuti. Pokud pred zarazenim dvojky chvili pockam az opadnou otacky krasne tam skoci... divny

    15.9.2017 od qwerticeq111

    Doplnit odpověď

  • 0

    16.9.2017 od Julip

    Mno. Pri takovychto dotazech jsem opravdu zmaten. Nedobre nastavenou spojku jsi sam vyloucil,vidlicky ti nejspis sedi.
    Jazykem mych predku: Funguje to, neres.

    Doplnit odpověď

  • 0

    17.9.2017 od IamFandy

    Serus man. Mám tú istú motorku aj rok a poviem Ti, že je to úplne normálne. Tiež som na začiatku nevedel čo to, prečo...ale pohoda. Vymenil som aj spojkové ložiská a trošičku to utíchlo ale ináč stále to hučí. Nerieš to, kým to funguje. A ešte k tej druhej veci, aj mne to robilo a stále robí, len sa to musíš naučiť ovládať. Základ je mať dobre napnutú reťaz, namazanú a hlavne moto trošičku zohriatu (t.j. keď sa obliekaš, naštartuj ju a bude to lepšie, uvidíš). Musíš chytiť cit. Zas na druhej strane, prečo vytáčaš moto keď je studená ? Treba pomaly ;) . Zdar Píčo

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist