globalmoto_duben_nolan




vymena chladiacej kvapaliny

  • 0

    18.8.2017 od duran_70

    zdravim,pri kupe motorky som si nevsimol,ze expanzna nadrka je prazdna,bola totiz vnutri zaspinena cervenou farbou chladiacej a ja som si hlupy myslel,ze tam voda je....teraz som dolial nadrzku medzi risky,ale nic neubuda,takze ani neviem ci je v obehu dost vody,termostat funguje a zapina sa aj ventilator. Ako teda napr. dolejem alebo vymenim chladiacu,staci zdvihnut nadrz a doliat ? Tam je totiz napustacie hrdlo,pripadne ako odvzdusnim. V manuali o tom nepisu, iba o dolievani do expanznej...priznavam,som laik a zacinam,takze dik za kazdu radu

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (3)
  • 1

    18.8.2017 od viktos123

    Napuštěcím hrdlem doliješ do plna a do nádobky naliješ po rysky. Odvzdušní se to většinou samo. Do nádobky si to jenom ufoukne až při tlaku. Je tam na víčku pružina ,takže můžeš dolévat jak chceš,ale do oběhu se to nedostane.

    Doplnit odpověď

  • 0

    18.8.2017 od Jirkacbx

    A autem jezdíš a dolíváš chladící kapalinu?Takže to samý.

    Doplnit odpověď

  • 0

    20.8.2017 od Malken

    Sundej nádrž (2 konektory čidla rezervy a 2 hadičky od kouhoutu vlevo a 2 hadičky vpravo (odvzdušnění a přepad hrdla)https://cbf-500.rajce.idnes.cz/nadrz/#nadrz4.jpg) dolij kapalinu do hrdla. Nastartuj a párkrát víc přidej-kapalina poklesne a unikne vzduch. Zopakuj dolití tak 2-3 dokud se kapalina po vypnutí nevrátí zpět do hrdla. V nádobce by měla hladina po jízdách zůstávat těsně pod pulkou (mezi ryskami).
    Když jsem kaplinu měnil, stačilo odvzdušnění udělat 2x. Měla by tam být G11.

    Doplněno:

    Buď si jen dolij vodou nebo ji rovnou vypusť a rovnou vyměň.
    Cca 1,95l chladič a 0,6l nádobka.

    20.8.2017 od Malken

    Doplnit odpověď


Otázka je již vyřešena.


TOPlist