bmw_r1300gs_cartec




spojka po zahřátí motoru přestane vypínat

  • 0

    10.8.2017 od siron

    Prosím pomozte. Mám Hondu Pan European ST 1300 . Když vyjedu vše v pořádku , po najetí 20 km a zahřátí motoru přestane úplně vypínat spojka . Po vychladnutí motoru opět ztuhne a začne fungovat normálně .Spojka je odvzdušněna a je v okruhu nová brzdovka . Lámou si s tím hlavu i machanici . Dík za odpověď .

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (5)
  • 0

    10.8.2017 od JiriBN

    Pokud jí máš dobře sestavenou tak by to mohly dělat vyhřáté plechy, které se vlivem tepla prohnou a spojka unáší, i když je rozepnutá.

    Doplněno:

    Abych to nějak uzavřel .
    Psal jsem , že spojka je odvzdušněna . Byla , ale klasicky od nádržky k odvzdušňováku . Jeden týpek mi poradil , ať odvzdušním spojku v opačném směru - směrem k nádržce za pomocí dost velkého tlaku . Světe div se po třech plných nádobkách se vyvalila dost velká bublina a zatím spojka drží . Najeto asi 500 km .Sice pořád po ujetí 20 km trošku změkne / asi na polovinu trasy páčky směrem k rukojeti / , ale vypíná !!

    25.8.2017 od siron

    Už mi to udělalo letos jednou , bez varování po zimě , bylo to u jednoho známého , nevím co s tím dělal , ale odjel jsem na tom Ukrajinu cca 2000 km.
    Teď to chvilku stálo a zase problém .

    10.8.2017 od siron

    Doplnit odpověď

  • 0

    11.8.2017 od jezeveCZ

    Bohužel. tak to netuším.Vyměnil bych spojkové lamely.

    Doplnit odpověď

  • 0

    11.8.2017 od Slávek-TDM

    Nekde bude kondenzovana voda. Staci kapka, asi to bude ve vypinacim mechanismu primo v motoru, kde se muze odparit.

    Doplnit odpověď

  • 0

    12.8.2017 od OndraKo

    Zpravidla se lepi lamely a spojka nevypina. Je dobre pristupna, staci sundat kapotaze a za zadnim kolem je kryt.
    Nepouzivat idealne repliky spojek, nemusi fungovat.

    Doplnit odpověď

  • 0

    16.8.2017 od Lahvík

    Ahoj já mám něco pobného za studena spojka funguje nádherně a po zahřátí cca 1cm vůle na páčce od spojky jakoby se nerozlepovala vše mám nové lamely plechy i pružiny bylo mi řečeno že to můžou dělat vysekané drážky od lamel ve spojkovém koši.Mám CBR 954 RR.

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist