globalmoto_duben_nolan




Tlouš'tka brzdových kotoučů

  • 0

    6.7.2017 od tttvaroha

    Na mém XJ 600 mají brzdové kotouče 4,25-35 mm . Nové by měli mít asi 5mm . V manuálu je výměna dle značek na kotouči nic jsem tam nenašel. Do jaké tloušťky je bezpečné je sjíždět 4 mm? Jediné co hrozí je zkroucení po přehřátí ? Děkuji za názory

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (2)
  • 0

    7.7.2017 od Komorerth

    v Haynes manuale je napisane: refer to marks stamped into the disks (pre predok aj zadok) - tz ze nejaka mierka tam byt musi - nove maju myslim 5mm ak som cital spravne

    Doplnit odpověď

  • 0

    7.7.2017 od Destroyer

    Živím sa ako vývojový inžinier bŕzd na oddelení testingu, hobby opravujem motorky a poviem ti ako to vidím ja. Normálne by mali byť motocyklové kotúče konštruované nové-0,5mm. Ak máš menej, je potrebné si začať odkladať peniažky na nové, ideálne ich už vymeniť. Avšak ak nejazdíš ostro tak možno ich dokážeš zjazdiť aj -1mm a ak jazdíš len dôchodcovskú kochačku a sám tak aj -1,2mm ale to už je dosť riskantné.
    Ak si si nie istý či si už za hranicou, tak to pár krát 2-3 prudko rozbehni na 150 a prudko zbrzdi na 80, ak ti nezačnú hádzať počas brzdenia tak je všetko zatiaľ OK a môžeš ďalej šetriť na kotúče.
    Odporúčam skontrolovať platničky a radšej kupovať renomované aftermarket diely, aby sa ti nestalo že na jedných platničkách zoderieš 8 kotúčov ;)
    Pekný večer!

    Doplněno:

    Mám zasebou v tomhle týdnu hodně alpských prusmyku s 15 km klesanim 15% a brzdy jsem určitě nekolikrat dostal na limit a vse v pohode az dorazim domu zmerim tloustku kotoucu zda je moc nezerou desky (mam tam tet SBS desky) a myslím ze ty 4 mm budou asi správně

    12.7.2017 od tttvaroha

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist