globalmoto_duben_nolan




Tuono 2007 nestartuje

Odpovědí (2)
  • 0

    15.4.2017 od yozo444

    Cau.treba odmerat odpor medzi dvoma vyvodami a medzi vyvodom a kostrov.ja hodnoty nepoznam skus pohladat manual k motorke.ak mas skusenosti s ocsiloskopom to by bolo najlepsie lebo ten ukaze skryte zavadi snimaca.alebo ak mas k multimetru peak voltage adapter pripojis na snimac a kratko spustis starter, mal by si odmerat cca 0.7v.A este mozes skusit pripojit multimeter k snimacu prepnes na AC a zase kratko spustis starter ,a mal by si odmerat neake napatie(napatie tu zavisi od tipu snimaca).

    Doplněno:

    sorry nenapisal som to, jj videl som ze 0.7 az 1.1, chcelo by to ten osciloskop, no vyskusam to s tym nahradnym senzorom plus este premeram kable11

    18.4.2017 od wawro1

    pohľadal som ty hodnoty tak odpor ma mat medzi 0,7-1,1kohm
    a napätie 1-2V .takže by mal byt OK

    18.4.2017 od yozo444

    to neznamená že je KO.ja som ty len dal príklad.presnú hodnotu zistíš z service manualu.

    18.4.2017 od yozo444

    Bohuzial, malo to odpor 0.8 kOhmu, pri toceni motorom mi tam nejake napatie skakalo, takze neviem. Objednal som z ebay pouzity senzor tak uvidime. Este musim premerat kabelaz az k riadiacke, ale bojim sa v tom tolko sprtat ...

    18.4.2017 od wawro1

    Bohuzial, malo to odpor 0.8 kOhmu, pri toceni motorom mi tam nejake napatie skakalo, takze neviem. Objednal som z ebay pouzity senzor tak uvidime. Este musim premerat kabelaz az k riadiacke, ale bojim sa v tom tolko sprtat ...

    18.4.2017 od wawro1

    Bohuzial, malo to odpor 0.8 kOhmu, pri toceni motorom mi tam nejake napatie skakalo, takze neviem. Objednal som z ebay pouzity senzor tak uvidime. Este musim premerat kabelaz az k riadiacke, ale bojim sa v tom tolko sprtat ...

    18.4.2017 od wawro1

    Bohuzial, malo to odpor 0.8 kOhmu, pri toceni motorom mi tam nejake napatie skakalo, takze neviem. Objednal som z ebay pouzity senzor tak uvidime. Este musim premerat kabelaz az k riadiacke, ale bojim sa v tom tolko sprtat ...

    18.4.2017 od wawro1

    Skus najprv odmerať odpor na snímači.ak nenameriaš nič tak je na zahodenie.ak si nameral napr: 0,9-1,7k ohm tak prepneš multimeter na V AC a krátko spustíš štarter a mal by si odmerať od cca 0,1-2v napätie. ak všetko je OK tak by som skontroloval či je správne pripevnení snímač a vodiče.

    17.4.2017 od yozo444

    Ahaa takze tam bude ten indukcny senzor ci jak sa vola ? Co som pozeral tak obcas to ma tri kable a obcas dva na tych rsv/tuonach. No zajtra to idem rozobrat, tak uvidim. Kazdopadne dik :)

    16.4.2017 od wawro1

    Odpor snimaca nesuvisi s polohou klukoveho hriadela.

    16.4.2017 od yozo444

    No prave, niesom ziaden elektrikar. Objednal som len nejaky lacny multimeter z Alzy... Ten odpor by sa mal lisit podla polohy motora ? Pozeral som na youtube kde tipek mal multimeter a stale trosku otocil motor a pozeral, ze ci sa objavi na outpute 5V. No ja skromne dufam, ze pomoze kontax.

    15.4.2017 od wawro1

    Doplnit odpověď

  • -3

    18.4.2017 od Kaschtan

    Zdar chlapi, přihřeju si polívku na tomhle dotazu..dovezl jsem si Tuňáka 2006 a zhruba po 3 vyjížďce - nejel se žádnej hrot moto zakuckala a vypnula se. Když jsem zastavil, svítil na displeji nápis ECU a obrázek rozpojenýho kabelu a na nějaký povely k nastartování absolutně nereaguje, prostě ten systém vůbec nepustí startér k nějaký práci. Na diagnostice se do toho prej nějak nemohli dostat a ani přes čudliky na ovladači na řidítku jsem se nedostal do interní diagnostiky. Neví někdo prosím co by to mohlo být? Nějakej kabel, konektor neb oněco? Bojim se, aby to nebyla řídící jednotka...btw.údajně je tam motor z factory verze kvuli závadě původního motoru. Moc díky...

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist