globalmoto_duben_nolan




Nestartuje

  • 0

    5.4.2017 od Feson

    Zdravim vsetkych,

    Mam problem so svojim skutrom. Ide o Honda SH 125i rocnik 2005. Na zimu som vybral z neho bateriu a po zime (minuly vikend) som ju dal spat aby som sa trosku povozil kedze pocasie uz bolo krasne a kamienky na cestach pomaly pratali. Prvz start bol asi klasicky...dlho tocilo a nenaskocilo.Naskocila mi asi az 12ty pokus. Tak som sa siel prejst. Asi po 10 km som zastavil na pumpe, ze dofuknem gumy. A teraz to prislo. Ked som chcel opat nastartovat, tak ziadne tocenie, len cvaknutie pri baterii, kde sa nachadza startovacie rele. A dodnes sa mi to nepodarilo nastartovat. Stale len to cvaknutie, ziadne tocenie nic...len cvakne ked stlacim starter. Ako prve mi napadlo bateria, tak som to prekontroloval, ta je ok, poistka v startovcom rele je ok, sviecka vyzera tiez gut....Nie som velmi zdatny v skutroch, ale ak mi dokazete vysvetlit v com by mohol byt problem, tak isto by som si poradil, preto vas pekne prosim, ci mi neviete pomoct v com by mohla byt chyba a ako ju odstranit.

    Dakujem krasne za kazdu radu.

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (5)
  • 1

    5.4.2017 od richardik

    Ahoj,
    mě se stalo totéž, ne tedy první jízda po zimě, ale normálně během provozu. Myslel jsem, že je to vymlácená baterka, koupil jsem novou, chvilku to fungovalo, ale potom taky přestala startovat. Změřil jsem ji, byla plná, zkoušel jsem všechny pojistky, kontakty, ale nic, vše se tvářilo, že to je v pořádku. Zajímavé je, že mezitím párkrát naskočila a pak zase ne. Odvezl jsem ji do Honda servisu, kde to prý "nějak pročistili", konkrétní věci, co s tím dělali, mi neřekli, konkrétní závadu prý nezjistili, ale od té doby to zase funguje.
    Za mne jediná rada, zkus ji vzít do servisu, třeba přijdou na to, co s tím je. Kdybys měl nějakou konkrétní zprávu, budu rád, když mi ji pošleš.
    Držím palce,
    Richard

    Doplněno:

    Bol to starter. Trebalo rozobrat, precistit a slape ako nova. Ak si zrucny, zvladnes to aj sam, ak by nie v servise si pytaju za takyto ukon 30eur, co je celkom priatelna sumicka si myslim.
    Takze diky, za rady, problem vyrieseny a uz uzivam jazdu :)

    28.5.2017 od Feson

    Zdravim. Samozrejme, dam vediet hned ked sa mi to podari vyriesit, ze co to bol za problem.
    Zatial dik.

    7.4.2017 od Feson

    Doplnit odpověď

  • 0

    5.4.2017 od Slávek-TDM

    Prover kontakty na baterce, hlavne ukostreni. A totez u starteru. Muzes zkusit vzit startovaci kabely a dat je z baterky primo na starter, jestli se zacne tocit. Ale bacha, asi to bude trochu jiskrit...

    Doplněno:

    Bol to starter. Trebalo rozobrat, precistit a slape ako nova.
    Takze diky, za rady, problem vyrieseny a uz uzivam jazdu :)

    28.5.2017 od Feson

    kontroloval som to nie raz, ale hovori sa dvakrat meraj raz rez. takze preverim aj to este. Dik

    7.4.2017 od Feson

    Doplnit odpověď

  • 0

    5.4.2017 od mzxy

    Když se starter netočí je problém jasný, starter ven, rozebrat, vyčistit, samozřejmě především kontakty, promáznout ložisko a bude točit jako nový...na mém piaggiu drží starter na motoru jen 2 šroubky , nejsložitější je vždy demontáž plastů pak to jde jako po másle

    mám ojetinu z Itálie a italové podobné věci neřeší...mimochodem já mám stříkačku a můj letošní první start byl na drcnutí...zapnout zapalování, 2x pootočit plynovou rukojetí a pak startovat, skůtr chytá okamžitě...ale já to čištění starteru za sebou, a nejen to

    Doplněno:

    Mal si pravdu. Bol to starter. Trebalo rozobrat, precistit, premazat a slape ako nova.
    Takze diky, za rady, problem vyrieseny a uz uzivam jazdu :)

    28.5.2017 od Feson

    diky. Vyskusam. A dam vediet ci pomohlo.

    7.4.2017 od Feson

    Doplnit odpověď

  • 0

    5.4.2017 od vaca1

    Zdravím. Měl jsem podobnou závadu a stačilo očistit kabely na čerpadle co jsou pod kastlíkem.

    Doplněno:

    starter bol problem, trebalo len precistit a uz to jede :)
    diky aj tak za rady.

    28.5.2017 od Feson

    ok, dik za radu. skusim. dam vediet ci pomohlo.

    7.4.2017 od Feson

    Doplnit odpověď

  • 0

    14.4.2017 od Svec_Honza

    Zdravím u mě zatím nic takového nenastalo akorát byla baterie vybitá.Jel jsem na křižovatku start stop systém mi na červenou vyplatí motor a málem jsem už nenastartoval. Koupil jsem nabíječku která oživuje baterie za 1000kc a zatím dobrý. Osobně bych volil autorizovaný servis a spojil to třeba s jarní údržbou stroje,olej filtry,atd......

    Doplněno:

    starter trebalo len precistit a ide jak oci :)

    28.5.2017 od Feson

    neviem co to moze byt, pretoze kabelaz je ok, bateria vyzera tiez kedze som ju dobijal a stale problem pretrvava. Niesom odbornik, takze mi dosli moznosti. buduci tyzden idem s nou do servisu a dam vediet v com bol zadrhel.

    16.4.2017 od Feson

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist