bmw_r1300gs_cartec




Divný zvuk z motoru prosím o radu

  • 0

    1.10.2016 od Martin125pcx

    Zdravim hledam pomoc. Neustale slyšim z motoru při jizde 55km/h divne drnčení viz video čas 0:22-0:26. Jde to slyset i v jinych usecích. V servisu Honda mi řekli že nic neslysi že to je normalni zvuk. Ze hledali problem, ale nic nenasly. Pokud tohle je normalni zvuk tak Yuki fairy 125 je tichoucka Vím že je težké řict tak na dálku co to muže byt ale jde to jakoby z motoru kde je chladic a třeba mi nekdo poradi ja uz na ně fakt nemam naladu. Mám najeto cca 1300km a dela to tak od 600km. Jde to pomalu s plynem, ale kdyz prudce přidám tak zvuk se ztratí - povolím a zase to slysim. Děla to i na stojanu, ale ne tak výrazne. Děkuji předem Martin

    Doplněno:

    našel jsem na youtube video jak clovek od hondy rozebíra do posledniho šroubku motor u pcx 125 2016. Nic co by drnčelo tam nevidet krom rozvodového řetezu, takže bych i s jistotou typoval ze to bude ten napínák rozvodového řetezu protoze ten zvuk jde s otačkama nahoru nebo dolu.


    Více na: http://www.motorkar...poradna&oid=1715
    Copyright © Motorkari.cz

    2.10.2016 od Martin125pcx

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (12)
  • 1

    25.7.2018 od Shafticzek

    Ahoj, dělá mi ten samý zvuk, akorát ne na stojánku ale za jízdy nad 20 km/h do cca 50-60, pak už to při hluku samotného skůtru a okolí není slyšet. Mám r. v. 08/2017 a najeto 2000 km. V Hondě (MCH) mi řekli, že je variátor v pořádku a že to bude pravděpodobně pružinka od velkého stojanu, protože když je postavena na velkém stojanu, tak to není slyšet a za jízdy bez stojanu ano. Řekl jsem jim, jaké je tedy řešení, protože to je nový skůtr a řekli že motorově to není, je to nějaký neduh modelu 2017 a nemám to řešit, nemá to žádný vliv na jízdu. Příští týden to vezu do Hondy Jarov, zda tam nemají jinou zkušenost a řešení s tímto problémem.

    Vyřešil jste to už někdo? Je to třeba tím napínákem? Díky za info, S.

    Doplněno:

    Ahoj, mám PCX 12/2017, najeto 2500 km. Je to super skútr, ale tento drnčivý zvuk kolem 40km/h jsem zpozoroval taky.
    Nenašel jsem nic co by to mohlo dělat. V Honda Bartyzal Č.Budějovice mě při kontrole 1000 km řekli, že je vše v pořádku....

    28.7.2018 od RobisZ

    Doplnit odpověď

  • 0

    2.10.2016 od BaboonCZ

    Takovou hloupost jako zkusit upevnění registrační značky jsi zkoušel? Mi to drnčelo podobně a bylo to tohle.

    Doplněno:

    spz to opravdu neni jde to přimo od motoru. Asi by bylo lepsi si poslechnout stejny typ motorky zda ma stejny zvuk nebo ne. Slo mi jen oto zda nekdo nema stímto zkusenost.

    2.10.2016 od Martin125pcx

    Doplnit odpověď

  • 0

    2.10.2016 od montypeter

    Taky bych řekl, že jde o blbost mimo motor. Kryt výfuku, značka atd ...

    Doplnit odpověď

  • 0

    3.10.2016 od Normik

    Nějaká kravina mimo motor...

    Doplnit odpověď

  • 0

    3.10.2016 od Vlady3

    Já bych to taky tipoval na napínák rozvodového řetězu,který jsme taky už museli vyměnit :(

    Doplněno:

    při kolika km ?

    3.10.2016 od Martin125pcx

    Doplnit odpověď

  • 0

    4.10.2016 od Slávek-TDM

    Podle meho je to zvuk od remenu. Uplne stejne to dela na kamosovo PCX125 a o neco silnejsi, ale podobnej zvuk na mym SilverWingovi 600, co jsem mival... Pokud zvuk neni kovovej, nema smysl po tom patrat.

    Doplnit odpověď

  • 0

    5.10.2016 od Marty_87

    Taky mám občas pocit, že mi tam něco drnčí (najeto 2000km), hlavně za studena když jedu cca 20km/h a pustím plyn.

    Doplněno:

    Vsak to samy jsem psal uz vcera - o jednu odpoved vys

    6.10.2016 od Slávek-TDM

    Řachtání za studena když se pustí plyn sem řešil. Měl jsem z toho takovou schýzu, že jsem to dal do servisu. A dle jejich vyjádření je to standard.
    Jedná se o řemen variároru, který když se zavře plyn je volnější, má průkmit a dělá ten zvuk, co je slyšet. Tak mi to bylo řečeno. Běžné chování, nic, co by bylo potřeba opravit.

    PCX 125, r.v.2011, najeto 5800km.

    6.10.2016 od Jelis

    Doplnit odpověď

  • 0

    7.10.2016 od over

    Většinou jde o rezonanci pružiny na zadním tlumiči. Otoč s ní

    Doplnit odpověď

  • 0

    23.10.2016 od Babicka33

    Slyšíš akorát trávu růst . Jezdi a neřeš to !

    Doplnit odpověď

  • 0

    21.2.2017 od HITmaker

    Čauves, teď jsem si toho tady všiml. Přidám pár poznámek, problém stejně nevyřešen. Zhruba od 800km najetých (nový skútr!) mi to kolem 50km/h cvaká. Když přidám, téměř se to ztratí. Ale když jedu po městě 50-55km/h tak je to nejhorší a je to dost hlasité. Skútr 08/2016 model 2017. Sundal jsem vše co by mohlo rachtat. Komplet celej zadek a kryt chladiče. Jediný plast zůstaly budíky. Stále to dělá. Upřímně, pružina mě nenapadla a jedině mě pak napadá prasklý napínák rozvodového řetízku. Takže, už to někdo vyřešil?? Zvuk jde někde od místa chladiče, pravé strana. Plasty to nejsou! Najel jsem 10km se skútrem bez plastů, světel a SPZ Takže?

    Doplnit odpověď

  • 0

    16.4.2018 od honzulas

    Nekdo neco noveho? Me to dela 150tka uplne stejne. Netusim co to je :) Ale nejspis to bude asi vlastnost

    Doplnit odpověď

  • -1

    23.3.2017 od Adamek_JC

    Ahoj, já jen že mi to taky u PCX dělá . Všiml sem si toho už při 300 km . V servisu Honda mi řekli že je to ok. Tak to neřeším a lítám s tim. Nejvíc to dělá při jízdě ve dvou bych řekl ;) .Jsem rád že nejsem sám

    Doplněno:

    Jo a mám najeto už cca 9800km .Takže to asi neva s tím jezdit . Nic se nerosypalo ;)

    23.3.2017 od Adamek_JC

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist