bmw_r1300gs_cartec




Cukání motoru při brždění motorem

  • 0

    24.8.2016 od papaja72

    Ahoj , mám TA 700 a rád bych se zeptal , jestli je normální pokud brzdím motorem , tak motorka cuká. Vím ,že je to dvouválec , který je víc "neklidný" než čtyřválec , tak třeba je to normální. Možná jsem se jen na to zaměřil. Motorku mám kratší dobu a na jiné stejné jsem nejel. Možná také by to, ale mělo být víc lineární a cukat by to mělo, až když budou hodně nízké otáčky. Takto je to ihned pokud zavřu plyn.

    Doplněno:

    Volnoběh je nastaven na 1200 otáček. Motorka při akceleraci jede normálně. Nepociťuji např. při předjíždění nějaké výpadky. Vyměnil jsem fajfky a svíčky preventivně. Čerpám většinou Vervu 100. Při konstantní rychlosti např. 50km/h to také cítím, ale o dost méně. Nejvíc to dělá při brždění motorem. Měl jsem to u mechanika co dělá servis na motorky a ten říkal, že se mu to zdá OK. Jsou to takové "škuby" je to takové ucukané. Motor jde pravidelně.

    24.8.2016 od papaja72

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (7)
  • 0

    24.8.2016 od Jose321

    Rozhodně ne, měla by bých klidná v celém rozsahu otáček.

    Doplněno:

    Volnoběh je nastaven na 1200 otáček. Motorka při akceleraci jede normálně. Nepociťuji např. při předjíždění nějaké výpadky. Vyměnil jsem fajfky a svíčky preventivně. Čerpám většinou Vervu 100. Při konstantní rychlosti např. 50km/h to také cítím, ale o dost méně. Nejvíc to dělá při brždění motorem. Měl jsem to u mechanika co dělá servis na motorky a ten říkal, že se mu to zdá OK. Jsou to takové "škuby" je to takové ucukané. Motor jde pravidelně.

    24.8.2016 od papaja72

    Doplnit odpověď

  • 0

    24.8.2016 od kilix

    Ako je na tom TPS? Netreba to nastaviť? Bolo to niekedy robené?

    Doplnit odpověď

  • 0

    24.8.2016 od Slávek-TDM

    Nemas moc vysoko nastavenej volnobeh?

    Doplnit odpověď

  • 0

    24.8.2016 od Vlnič

    Co myslíš tím "cuká" víc to přibliž, je to neklidný od motoru a motor nejde pravidelně? Nebo máš dojem ucukané jízdy, že to háže motorkou?

    Doplněno:

    Už to píše kolega pode mnou.
    Co řetěz? Kolik to má najeto?
    Může být nerovnoměrně vytahaný a to pak háže celou motorkou v pravidelným rytmu - vlastní zkušenost.
    Zkus si otáčet zadním kolem a kontroluj si napnutí.

    25.8.2016 od Vlnič

    Volnoběh je nastaven na 1200 otáček. Motorka při akceleraci jede normálně. Nepociťuji např. při předjíždění nějaké výpadky. Vyměnil jsem fajfky a svíčky preventivně. Čerpám většinou Vervu 100. Při konstantní rychlosti např. 50km/h to také cítím, ale o dost méně. Nejvíc to dělá při brždění motorem. Měl jsem to u mechanika co dělá servis na motorky a ten říkal, že se mu to zdá OK. Jsou to takové "škuby" je to takové ucukané. Motor jde pravidelně.

    24.8.2016 od papaja72

    Volnoběh je nastaven na 1200 otáček. Motorka při akceleraci jede normálně. Nepociťuji např. při předjíždění nějaké výpadky. Vyměnil jsem fajfky a svíčky preventivně. Čerpám většinou Vervu 100. Při konstantní rychlosti např. 50km/h to také cítím, ale o dost méně. Nejvíc to dělá při brždění motorem. Měl jsem to u mechanika co dělá servis na motorky a ten říkal, že se mu to zdá OK. Jsou to takové "škuby" je to takové ucukané. Motor jde pravidelně.

    24.8.2016 od papaja72

    Doplnit odpověď

  • 0

    25.8.2016 od honza780

    A co řetěz?

    Doplnit odpověď

  • 0

    3.9.2016 od Hopr26

    No cukání není běžné, nejspíše bude problém v řetězu. Ještě mne napadá, že při zavřeném plynu tam "leze palivo"

    Doplněno:

    Diky za odpoved ! Retez je presne rok stary a najeto mam na nem asi 5tis.Vypnuty je dle navodu. S tim plynem nevim,jak to presne funguje.Pri volnobehu to drzi cca 1200ot a ani se to nehne,tak mi neprijde,ze by tam sel benzin.Ja nevim presne,jak popsat co citim.Neni to nejake velke cukaci.Pokud pustim plyn a brzdim motorem,tak pod 4tis.tam citim jemne pravidelne cukani.Jezdili na tom 3 lidi z toho jeden kolega ktery ma taky TA700 a rikaji,ze u 2 valu je to normalni.Pry to mam vic vytacet.Je fakt,ze to moc nehonim a jsem spis "klidny" jezdec.Jinak to jede normalne,nikde pri vysich otackach nic nepocukava/nevypadava ,predjedu krasne svizne.Tak sam nevim,jestli to je spatne ci ne.

    4.9.2016 od papaja72

    Doplnit odpověď

  • 0

    10.7.2022 od merlin3

    Ahoj, přesedlal jsem z TA600 (90 tis, já z toho 45tis) na TA700, 2012 (55tis). Nechal jsem udělat základní věci: pneu, olej+ol. filtr, svíčky, vzduchový filtr, nová řetězovka, spojka (asi zbytečně) a byl problém s přední vidlí - opraveno. Tolik pro info o moto.
    Problém: při konstantním plynu, jízda v obci, 50-55km/h, trojka, cca 3500ot. začne motorka cukat, otáčky padaj, nutí mě podřadit. TA600 uměl tuhle rychlost na čtyřku, cca 3000 tis/ot.
    Dělá to i při ostatních kvaltech (vyjma pětky).
    Je fakt, že před servisem TA700 (najeto cca 700 km) jsem si toho nevšiml a nebo to začalo až po servisu.
    Tohle zkusím: https://www.motorkari.cz/tema/?t=142494
    Nějaký jiný tip?
    Nový řetěz: byl jsem upozorněn, že si "casem" sedne a bude třeba ho znova napnout, zatím cca 150 km a nepřijde mi prověšený víc než byl.
    Možná už slyším trávu růst, ale na pocit, na volnoběh zní motor lehce nepravidelně, ale ručička otáčkoměru je vcelku bez pohybu.
    Díky

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist