bmw_r1300gs_cartec




Obtížné studené starty

  • 0

    6.8.2016 od Paol535

    Zdravím!
    Potřeboval bych poradit, před týdnem jsem si koupil jeté Virago 535, jsem s ním velice spokojený, jen mě zlobí obtížnější studené starty.
    Sytič dávám tak na půlku, (plnej sytič to udusí úplně) po prvním zatočení startérem chytne jeden válec, ale běží pomalu a zas zdechne. Při manipulaci se sytičem se točky nezvednou, naopak to vede k rychlejšímu zdechnutí. Jak se pokusím přidat plyn, taky zdechne.
    Takhle to musím udělat tak dvakrát a napotřetí to už zareaguje na plyn a chytí se i druhý válec.
    Buď to prostě neumím, (borec v bazaru nastartoval napoprvé), nebo je v tom nějaká zrada. Teplý motor chytá na brnk.
    Díky předem za rady!

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (4)
  • 0

    6.8.2016 od PM1945

    Sytič naplno a vůbec nesahat na plyn a musí naskočit.

    Doplněno:

    Se sytičem naplno to ano nežblebtne...

    8.8.2016 od Paol535

    Doplnit odpověď

  • 0

    7.8.2016 od honza780

    Zkontroluj karburátory postupně.Napřed bez rozebírání mrkní na příruby jesli je máš dobře nasazený.Potom sání.Když to bude v pořádku budeš muset sundat a vyčistit.
    A nebo dojed' a mrknem na to 734300292.

    Doplněno:

    Tak minulý týden, v den, kdy bylo po ránu poměrně vlhko a zima, jsem startoval snad na 4x než se mi to povedlo trochu rozkutálet. Naopak včera ráno to chytlo bez sytiče, krásně na první otočení. Holt asi to chce sytič, jak je pod 20 stupňů. A se sytičem to startuje blbě.

    15.8.2016 od Paol535

    S těmi filtry a náplněmi nevím, protože jsem si motorku před týdnem dovezl z bazaru, kde mě sice ujistili, že olej je ok, ale jistotu nemám.
    Přemýšlí o tom, že to odvezu k odborníkům na překontrolování a seštelování, protože moje znalosti končí u Jawy 250.

    12.8.2016 od Paol535

    to je špatně, studený to musí chytit hned na první navrknutí bez plynu a se sytičem, plyn musí začít reagovat, až se to trochu zahřeje!!! Vyčistit karburátory, nádrže, popřípadě možná i vyměnit svíčky. Předpokládám, že vzduch. filtr měníš při výměně oleje, takže, tím by to bejt nemělo!!! Když ani to nepomůže, tak potom už jenom seštelovat, noo.

    9.8.2016 od Smáčel

    Já mám jednoválec a v těhle teplech dávám úplně minimum sytiče.Taky se mě povedlo to párkrát přechlastat.Je to jenom o odhadu.Když sem někde třeba přes dvě hodiny,tak dám sytič.Když jedu jenom do obchodu tak ne.

    9.8.2016 od honza780

    Díky za radu a nabídku, ale ukázalo se, že všechno byl planý poplach a moje nezkušenost. Přišel kamarád a nastartoval mi to napoprvé. Bez sytiče a trochu i "vrknul" s plynem.
    Jak dám sytič, tak to prostě uchlastám. Zkoušel jsem to i dneska ráno kvůli ověření a je to opravdu tak.
    Jen by mě zajímalo, jestli je to normální stav.
    Díky!

    8.8.2016 od Paol535

    Doplnit odpověď

  • 0

    7.8.2016 od kilix

    no, pozrieť môžeš aj filter vzduchový, znie to divne.
    Ale najskôr to bude bordel v karbcoch, rozobrať, vyčistiť, skontroluj aj membrány, keď už to budeš mať vonku. Viragá mávajú relatívne často prasknuté membrány (podľa toho, čo tu v poradni vidím)

    Doplněno:

    Díky za radu, ale ukázalo se, že problém byl jinde... Viz odpověď Honzovi780 výše.

    8.8.2016 od Paol535

    Díky za radu, ale ukázalo se, že problém byl jinde... Viz odpověď Honzovi780 výše.

    8.8.2016 od Paol535

    "znie to divne" tam nemá byť, to som chcel zmazať :D

    7.8.2016 od kilix

    Doplnit odpověď

  • 0

    31.8.2016 od Newmeex

    Zdravím, měl jsem podobný problém dnes ráno.
    Motorku jsem nejdřív skoušel nastartovat bez sytiče, výsledek nic.
    Pak jsem dal sytič na maximum a taky nic....pak jsem to skoušel dál a dál až jsem úplně vymlátil baterku a motor ani nejevil známky že by se chtěl nastartovat.
    Musel jsem pak do práce autem, předpokládám, že startovat motorku přes kabely od auta asi nemohu, nabíječku na baterku totiž nemám.
    Nevíte mi říct, jestli jsem udělal nejakou chybu pŕi startování, doposud motorka chytala na první mžik, je však pravda, že bylo venku o dost tepleji...

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist