bmw_r1300gs_cartec




Sůl na motoru - jak velký problém

  • 0

    24.7.2016 od buro88

    Zdar,
    chystám se koupit svůj první stroj - Yamaha Dragstar 650. Byl jsme ho zkusit a vše bylo OK, akorát mě trochu znepokojujou stopy po soli na motoru - viz foto.
    O jak velký problém se jedná ? Je to pouze kosmetická vada, nebo do toho radějí nemám jít ?
    Předem budu vděčný za každé info.
    Maroš










    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (5)
  • 0

    25.7.2016 od Slávek-TDM

    To ani nemusi byt od soli. Staci kdyz ta motorka parkovala venku. Nicemu to nevadi, je to kosmeticka vada.

    Doplnit odpověď

  • 1

    25.7.2016 od alespilot

    Ahoj, je to opravdu sůl ? Já myslím,že je to "jen vykvetlý" hliník po oloupané barvě. V těchto místech bych to viděl jako kosmetický problém ,ale hledal bych i jinde-pod kryty svodů atd. Na tomto stroji je dost pochromovaných plastů,tak se nenech ošálit Podle mě důležitější bude stav gumových přírub sání mezi válci a karburátory a jejich gumové manžety. Důležité je taky aby byl správný olej (hypoidní) v rozvodovce kardanu a jeho kondice.

    Doplnit odpověď

  • 1

    25.7.2016 od kilix

    tak vyzerá aj rebrovanie na mojej moto a zrejme to nie je od soli, ale normálne ošúpaný hliník bez farby, vekom. Inde korózia žiadna.
    Skontroluj či niekde inde nevidíš koróziu, toto ako závada nie je, pokiaľ ti to vyslovene esteticky nevadí.

    Doplnit odpověď

  • 1

    26.7.2016 od elevator

    Pravidelné mytí Wapkou může být jedna z příčin narušení laku motoru. Pak už je oxidace jen důsledek.

    Doplněno:

    Dík, nakonec půjdu jinam...

    27.7.2016 od buro88

    Doplnit odpověď

  • 1

    27.7.2016 od BladeRider

    Na funkci to nebude mít vliv.

    Doplněno:

    Myslis na funkcni rostlinare?

    28.7.2016 od PetrXX

    Doplnit odpověď


Otázka je již vyřešena.


TOPlist