motozem_cervenec
Čím mazat

 • 0

  4.7.2016 od krivulak

  Zdravím, četl sem zde nějaké kusé informace, čím mazat, ale víceméně to bylo, že se pár lidí hádalo, až nakonec k ničemu nedošli. Dnes jdu do obchodu a potřebuji vědět, čím Babi mazat. Koupil jsem jí včera za tisícovku, dnes jsem dělal takovou letmou prohlídku, vypustil jsem olej z převodovky (jdou vidět usazeniny v oleji - neměněný od roku 82 - původní z fabriky), vyčistil nádrž a palivový kohoutek (byl ucpaný), umyl hlavu válce od karbonu (karbon pístu benzínem dolu nešel)  No a teď otázka za všechny prachy - Jaký olej do převodovky, jaký olej do paliva a jak mazat řetěz?

  A protože nechci zakládat další vlákno - mám také problém s řetězem z motoru na kolo. Vláčí se po rámu, udělal rýhy do pryžového obložení a zdá se mi také, že brzdí zadní kolo. Dá se tedy nějak utáhnout, aby neležel na rámu? Nebo to tak má být?

  Je to moje absolutně první motocykl, mám sice nakoukáno xy hodin videí ohledně pionýrů a babet, ale ve chvíli, kdy jsem si na ní mohl sáhnout vlastníma rukama jsem zjistil, že o tom vlastně vůbec nic nevím. Rád bych potřebné věci nakoupil už dnes odpoledne, abych mohl vyzkoušet, co jsem to vlastně koupil. Díky moc za každou radu, vždy se rád přiučím! :)

  Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (3)
 • 0

  4.7.2016 od micalin

  prevodovka - olej m6a - dle manualu, ale poslouží i pp90, vleze se tam okolo 0,3dcl - viz. manual

  benzin - no jestli chceš ušetřit,tak tam klidne lej m2t - jezdilo to na to do ted, bude to jezdit dál, jestli chceš ji trochu dopřát, tak mogul TSF nebo jakoukoli jinou polosyntetiku, nic lepšího bych do ni nekupoval - je to zbytečný

  řetěz - no bud koupíš sprej na řetězy nebo zajdeš do cyklosportu, koupíš olej na řetězy a namžeš ho tím

  Doplnit odpověď

 • 0

  5.7.2016 od panela

  Nelze líp poradit, protože opravdu je tady olejářů od NASA spousta

  Doplnit odpověď

 • 0

  7.7.2016 od ronin10

  do benzínu tedka testuju castrol 2t a musím uznat že na lepší olej jsem ještě nejezdil nekarbonuje vše je čistounké odpadá věčná udržba vyfukového potrubí,válce,a nekouří jen při startu takovy slabší bílý dým a při jízdě už nikoliv :) 1L/180kč naproti tomu nechápu jak jsem mohl sice šetřit peněženku dlouhá léta 1L m2t 120kč zato kupa starostí čištění ladění. více už bych do m2t nelez,opravdu hujda olej.

  Doplněno:

  a sem tam se zanese tím karbonem i svíčka a babeta začne stagnovat a člověk se zbytečně trýápí co zas tomu kua je :D

  7.7.2016 od ronin10

  jinak karbon seškrábni z pístu pryč pomocí tupého plíšku třeba jen nepoškod píst!,karbon na něm nemá co pohledávat způsobuje samozápaly a babeta tarokuje a hovno jede

  7.7.2016 od ronin10

  Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist