bmw_r1300gs_cartec




Spínač neutrálu

  • 0

    11.6.2016 od Krattet

    Zdravím, nemáte někdo nějaké odkazy nebo možnost mi popsat/ukázat co přesně je v kulise řazení aby fungovala kontrolka neutrálu? mám jen ten plíšek co je v obdélníkové díře kulisy, a zbytek ne (tuším, že nějaká pružina? a něco co je v kulise a tý pružině) nemůžu to najít na žádným eshopu a rád bych to dal dohromady kompletně. Díky

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (2)
  • 1

    13.6.2016 od Duin

    Na 350tkach kyvackach/panelkach se pouzivaji 2 mechanismy, ktere nejsou mezi sebou zamenitelne v castech.
    Starsi system - kyvacka: V bloku je bakelitovy dil prisroubovany dvema malymi sroubky. Z vnitrni strany bloku je bakelitova draha s mosaznym predelem uvnitr. Pres tuto bakelitovou drahu jezdi rolnicka pridelana na pruznem plisku, ktery je prinytovan na kulise razeni. Z vnejsi strany je pouze dira na drat neutralu a cervik pro zajisteni. Caste zavady, upadena rolnicka, odehnuty plisek, ze rolnicka nejezdi pres bakelitovou drahu. Pro vymenu bakelitu je nutne pulit motor.

    Novejsi system - hlavne panelka, nebo novejsi kyvacka: Kontakt neutralu je ze silonu, ktery je nasroubovan v bloku. Spinaci kontakt na kulise je masivni plech, ktery zatlacuje kovovy pin (je pruzne ulozen) v silonovem pouzdre. Zde jsou zavady mene caste, pri selhani lze kontakt neutralu demontovat po sejmuti sekundarniho retezoveho kola.

    Doplnit odpověď

  • 0

    12.6.2016 od Kubcza

    Zdar, na kulise je jen ten plíšek. Spínač neutrálu vypadá takhle: http://www.fichtlkr...tice_neutralu22.html a je zašroubovanej v pravém karteru za vačkou atomatického vypínání spojky. Fotka z 634 ale mělo by to bejt podobné



    Doplněno:

    Tak volně bejt určitě nemá. U kulis co jsem měl v ruce tak to bylo buď zalisované a nebo přivařené. Takže máš tři možnosti: sehnat jinou kulisu která to má v pořádku nebo si to nechat přivařit a poslední možnost jak si psal vyřadit neutrál.

    12.6.2016 od Kubcza

    ale ten plíšek v obdélníkový díře tam je docela volně, kdyby vypadl tak to udělá určitě velkou neplechu, jestli se tam má opravdu jen zastrčit tak to ten neutrál raději oželím :D

    12.6.2016 od Krattet

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist