bmw_r1300gs_cartec




řetěz

Odpovědí (6)
  • 3

    9.6.2016 od kilix

    reťaz má byť napnutá tak, že keď s ňou pomykáš v mieste najväčšieho priehybu, pohybuje sa cca 3-4cm hore-dole (teda 1.5-2cm hore, 1.5-2cm dole).
    Ale toto sa dočítaš aj v manuáli k motorke.
    Reťaz sa mení vtedy, keď sa a) nedá došponovať, šponováky sú už na konci (čo sa nestáva, skôr b alebo c)
    b) keď sú zničené zuby rozety, alebo vývodového koliečka, mení sa takisto celá sada. Zuby sa zničia tak, že ozubené kolesá vyzerajú ako píla. Internet je plný obrázkov.
    c) keď je nerovnomerne vyťahaná - spoznáš to tak, že krútiš koleso a držíš reťaz v mieste prehybu našponovanú napr. šroubovákom. Ak ti tá reťaz raz došponuje, potom zas povolí, zas došponuje a tak dokola, tak je nerovnomerne vyťahaná. Nastaviť šponovákmi sa to samozrejme nedá, takže vymeniť.

    Doplnit odpověď

  • 3

    9.6.2016 od Filipvele

    Začni tím, že si tu stáhneš manuál, a ten si přečteš. Je tam vše.

    Doplnit odpověď

  • 0

    9.6.2016 od Sonicek

    poznáš to asi takto, řetěz je: vytahanej (na šponováku jsi na konci), je nerovnoměrně vytahanej (nikdy nebude stejné prověšení řetězu jako když to nastavíš), kolečka mají opotřebené zuby....a co se týče našponování, tak každá motorka to má jinak, ale bejvá to cca 1,5 - 3 cm

    Doplnit odpověď

  • 0

    10.6.2016 od mariano

    a) řetěz je nutno natahovat často (častěji než jednou za 2 tkm), pak už je na konci
    b) dojíždíš na konce šponováků
    c) řetěz začíná mít axiální vůli
    d) řetěz je vytahaný nerovnoměrně

    pokud nastala jakákoli z předchozích variant, je řetěz na výměnu.

    a pokud to chceš zjistit "přijdu k motorce a za minutu vám, aniž bych se ušpinil", pak kup měrku

    Doplnit odpověď

  • 0

    16.6.2016 od Petruše

    Zrovna včera mi jí manžel vyměnil. Impulsem bylo "rachtání" řetězu (i dotaženého). Když sundal všechny kryty, tak zuby na rozetách byly vytahaný. To, že bylo potřeba řetěz vyměnit jsem zjistila záhy. Mazlík totiž teď šlape jako hodiny, tichounce, plynule, nádhera.

    Doplnit odpověď

  • 0

    13.7.2016 od Kuny07

    Zdravím,
    Prosím o radu, dnes jsem napínal řetěz. Pak jsem to jel projet a při nižších otáčkách se mi zdálo že řetěz někde drhne, když jsem zastavil, řetěz byl úplně žhavý Je normální že je řetěz žhavý?

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist