bmw_r1300gs_cartec




Přední světlomet

  • 0

    11.5.2016 od dcejpek

    Zdravím,
    mám model 2013. Zjistil jsem,že mi během jízdy přestanou svítit žárovky v předním světle,jak potkávací, tak i dálková. I kontrolka dalkovych svetel na palubě zhasne. Jen parkovacka svítí. Zjistil jsem,že to nejčastěji zhasne kolem otáček 7000 (ale není to vzdy pravidlem) ale vždy se rozsvítí pod 3000 otáčkami. Nevíte prosím, čím by to mohlo být? Nějaké relé nebo špatný regulátor dobíjení? Nesetkal se s tím někdo?
    Předem díky za rady.

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (3)
  • 2

    12.5.2016 od stading

    Už som o tomto probléme čítal - bolo to myslím na staršom modeli buď 1. generácie (03-06) alebo 2. generácie (07-09).
    Skús len poriadne prehľadať fórum o Z1OOO a verím, že to nájdeš. Snáď to bude obdobný problém a poriešiš si to.

    Doplněno:

    Nedalo mi a nakoniec som to našiel: http://www.motorkari.cz/tema/?t=144758
    Problém bol v regulátore dobíjania + v baterke.
    Tak a teraz si to preveruj, či náhodou nemáš rovnaký problém.

    12.5.2016 od stading

    Doplnit odpověď

  • 2

    12.5.2016 od Svoboďák

    Pokud to je vázané otáčkami (ne vibracemi) je to regulátor dobíjení (při vysokých otáčkách ubírá napětí)- když nejede vyvaří i baterku a pak to zlobí.
    Koukni na baterku a v jakém je stavu -zkus ji dobít,dolít destilku (pokud to jde) Voltmetrem se stejnosměrným rozsahem ,změř kolik dává regulátor do baterky (cca 14V) Pokud to vytočíš s vadným regulátorem (vadnou nebo vyjmutou baterkou) můžeš poškodit i elektroniku!!!
    Neznám přesně jak vypadá regulátor u Z1000 ,ale je to vždy v hliníkovém pouzdře s chladícími lamelami.

    Doplnit odpověď

  • 1

    11.5.2016 od kilix

    najskôr to bude uklepaný kontakt niekde. Zober kontox, šroubovák, pivo a rozoberaj postupne spoje okolo svetiel, ovládania svetiel, čisti a kontroluj. Začal by som kostrou.

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist