globalmoto_duben_nolan




Elektrika CBR

  • 0

    25.4.2016 od lukas1

    Ahoj všem. Mám Hondu CBR 600 F r.v. 2006. Přehazoval jsem na moto rám a teď při otočení klíčku nezapne čerpadlo, po chvíly se na teploměru objeví 135 stupňů... Ještě dělá to že při sešlápnutí zadní brzdy se rozsvítí podsícení budíků...
    Nesetkal jste se někdo s něčím podobným..?
    Děkuji za každou radu.

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (2)
  • 0

    25.4.2016 od kubacech

    Kabeláž máš předpokládám z původního rámu?

    Jedna možnost je že si to špatně zapojil.
    Ale pravděpodobnější je že ti tam někde plave zem. Tipoval bych to na zaoxidované kontakte a přes přechodový odpor to potom dělá blbost. Zkus projít všechny kabely a pročistit kontakty.

    Doplnit odpověď

  • 0

    25.4.2016 od maspe

    tipuju tu zem, Jdi k zadnímu světlu, najdi zemnící vodič (u japonců bývá hnědý) odsud pokračuj kabeláží až tam, kde má býr připojený na kostru. Třeba jsi zapomněl na nějaký zemnící bod. Tohle chování,, že brzda rozsvítí obrysovky/podsvícení je typická ukázka chyby země na zadním světle.

    Funkci čerpadly ovlivňuje: klíček, chcípák, pádové čidlo, stojan, spínač neutrálu. Prve vyřeš zem, pak hledej dál.

    Doplněno:

    Jak si zjistil že jsou ok? Když to se zemí a bez země dělá to samé, tak asi ok nebudou.
    Měřil si to měřákem, nebo jsou ok jen od pohledu.
    Pokud ne, tak normálně vem měřák (rozsah si zvol 20V stejnosměrných) a proměř ty zemnící dráty vůči plusovémů pólu na baterce.

    26.4.2016 od kubacech

    ...rozsvítí se jen podsvícení budíků... Vím o jednom zemnícím bodu, je na rám asi šest drátů a ty jsou ok... Zkusil jsem jak se bude chovat když tu zem nechám odpojenou a chová se to stejně... Jediné co mě ještě napadlo je některý přetržený drát... Třeba ta zem... :-/

    25.4.2016 od lukas1

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist