bmw_r1300gs_cartec




Proč neháže jiskru?

  • 0

    20.4.2016 od pozisss

    Zdarec chlapi, mám problém se svojí Yamahou. Po posledni jizdě jsem normálně přijel a chcípl chcípakem. Dalsí den jsem přišel, šlapal jak debil a nic. Měl jsem podezření na uchcanou svíčku, ale po vytažení jsem zjistil, že neháže jiskru. Když jsem přidělal prst ke kabelu od indučky a jemně stlačil nakopávačku, ani mě to nekoplo. Musím na to pořadně šlápnout, abych viděl jiskru (aby mě to koplo) nebo stačí jenom trochu pootočit magnetem?
    Jsem z toho v řiti, všechno bylo v pohodě, kde mám začít?
    Poraďte pls, díky!

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (1)
  • 0

    20.4.2016 od kilix

    noo, indukované napätie je u=L*di/dt, teda zmena prúdu k zmene času. Čím pomalšie to otočíš, tým menšie napätie naindukuješ, možno až tak malé, že nestačí na prerazenie odporu tela a nič necítiš.
    Každopádne, odhliadnuc od tohto, keď vyberieš von sviečku, oprieš ju o motor, dáš do fajky a kopneš do nakopávačky, mala by hádzať jasnú iskru, pokiaľ nie, hľadaj problém
    1. sviečka - vymeniť, ak nemáš novú, skús starú vypáliť nad plameňom (len nie prosímťa nad kahancom, to dáš na ňu viac sadzí než bolo). Ale aj tak, sviečka je stokorunová záležitosť, nič sa nestane, keď ju vymeníš a aj bola tá pôvodná dobrá.
    2. fajka - ak máš novú sviečku, daj pozor na dobrý kontakt fajky, sleduj, či ti nepreráža iskra niekde okolo fajky na ten blok motora, kde to máš opreté, pokývaj s tým, pokrúť, sleduj, či sa niečo nezmení.
    3. kábel - v podstate to isté, skontroluj kvalitný kontakt medzi káblom, fajkou, káblom a indukčkou, sleduj či nikde nepreráža na kostru. Pozri vizuálne, či nie je dopraskaná izolácia, ak áno->výmena.
    4. cievka - tu ti asi neporadím, zmerať primár, sekundár s ohmmetrom sa síce dá, ale neviem presne aké hodnoty, primár v desiatkach ohmov rádovo, sekundár bude v kiloohmoch, možno desiatkach kiloohm, ale to neviem. Ja som silnoprúdový elektrikár, nie autoelektrikár. Možno ma niekto doplní, aj vygoogliť by sa to malo dať. Možno schodnejšia cesta je, požičať cievku od niekoho kto má podobnú moto.

    a nakoniec toto všetko spravíš a zistíš, že porucha je v chcípáku, do ktorého ti zatiekla voda a je trvalo zopnutý
    Takže po bode 3., pozri ešte predtým než začneš čarovať s cievkami, ten chcípák
    Noa samozrejme, porucha môže byť aj v cievke zapaľovania, alebo v RJ, ale to je asi mimo tohto fóra. Cievka zapaľovania sa dá ľahko zmerať, presné hodnoty ohm v manuáli, RJ je zakliata skrinka, kristus vie čo s tým.
    Takisto hocikde v kabeláži od "magneta" po RJ, kostra, spoje vodičov, koncovky a podobne. Sprav najprv čachre s tou sviečkou, VN časťou, to sa dá skontrolovať pomerne dobre aj vizuálne a bez merákov. Potom budeme meditovať ďalej.

    Doplněno:

    asi najdhlší môj príspevok tu v živote

    20.4.2016 od kilix

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist