Krabička jménem ezCAN, správce doplňků na BMW

Jakmile dojde na doplňky, jsou majitelé motocyklů BMW na jednom z předních míst, co se počtu namontovaných všelijakých více či méně potřebných vychytávek týče. Ovšem zejména u nejnovějších modelů není úplně sranda něco přidávat do elektriky. A právě s tím má pomoci udělátko ezCAN od společnosti HEX Innovate.

Navigace, nabíječky telefonů, USB zásuvky, klaksony včetně tlakových fanfár, mlhovky, přídavná brzdová světla… Blbinek, co si na motorku přidat, je dneska spousta. Zejména ty cestovní jsou kolikrát ověšené jak vánoční stromečky. Je to hrozně lákavé, všichni děláme sobě i svým jednostopým miláčkům rádi dobře, jenže ne vždy se instalace povede tak, jak jsme zamýšleli. Zejména u BMW, kde se už dávno elektrika řeší přes CAN sběrnice.
HEX Innovate, což je, jestli tomu dobře rozumíme, jihoafrická společnost s britským vedením, v tomhle vychází majitelům BMW vstříc svým produktem nazvaným ezCAN. To je taková chytrá krabička, kterou dáte pod sedlo, přivedete do ní proud, napojíte ji na jednu sběrnici a do „fousů“, které z ní trčí, připojíte příslušenství, které si chcete na motorku přidat. Mluvili jsme o tom na začátku – doplňková světla, fanfáry, brzdovky, prostě cokoli. Žádné šmikání kabelů, přidávání tlačítek nebo jiné bastlení. Čistá práce.

Fajn je, že ezCAN vám nejen vyřeší instalaci, on se dá i programovat, a to z vašeho PC přes vodotěsnou USB zásuvku. To je podle nás ještě větší deviza a určitě to bude i ten větší důvod, proč po něm zákazníci sahají. Můžete si nastavit, aby vám třeba mlhovky začaly blikat, jakmile zatroubíte, nebo aby se vám při brzdění rozblikalo zadní světlo, pouštět si elektriku do zásuvky i po vypnutí klíčku atd. Prostě spousta blbinek, jejichž laděním si prohloubíte milostný vztah se svým strojem. Nejlépe to uvidíte na videu.

VIDEO: HEX Innovate ezCAN

Není zapnut JavaScript. Tento text má být nahrazen přehrávačem.

Teď ta horší zpráva – ezCAN je fakt k dispozici akorát na BMW. Nicméně je velmi pravděpodobné, že další značky budou přibývat. U Bavoráků je výběr opravdu široký, existují čtyři typy ezCANů, které pokryjí dvouválcová efka od 650 po 850, šestiválcová káčka, čtyřválcové S 1000 XR a pochopitelně boxery R 1200 vzduchem i kapalinou chlazené. Celkem to jsou desítky modelů. Cena je shodných 140 liber bez DPH a poštovného.

HEX Innovate ovšem nevyrábí jenom ezCAN. Jejich druhým produktem je kapesní diagnostika GS-911, dodávaná ve třech provedeních. To nejlevnější (225 GBP) zvládá připojení pouze přes kabel, obě dražší (300 a 565 GBP) mají i WiFi a liší se jen počtem povolený VIN kódů – buď 10, nebo neomezeně. Ve všech případech dostanete možnost čtení a mazání chybových kódů a realtimového sledování všech hodnot motocyklu. Pro dobrodruhy prý neocenitelná pomůcka, dneska se totiž na expedice nejezdí s vercajkem, nýbrž s diagnostikou…

Informace o redaktorovi

Jan Rameš - (Odebírat články autora)

Autor článku obdržel prémii 18 Kč od 7 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (2x):TOPlist