Burza MotorTechna

Po půlroce se sjeli 20.10. 2012 milovníci „starého železa“ do kulatého „zetka“ a jeho blízkého okolí na brněnském výstavišti. Po mlhavém ránu zalily Brno podzimní sluneční paprsky. To jistě přispělo ke zdaru celé příjemné akce.

Burza MotorTechna

Kapitoly článku

Někteří prodejci dorazili na výstaviště již v pátek. Prostranství kolem legendárního pavilónu „Z“ se počalo postupně zaplňovat. S přibývajícím denním světlem houstl i provoz na příjezdových komunikacích. Početný tým organizátorů bez větších problémů vše zvládal. Prodávajících byly stovky, kupujících tisíce.
Nabízeny byly převážně poválečné stroje československé výroby Jawa a ČZ a samozřejmě tuny dílů na tyto motocykly. Prodávalo se i několik silničních závodních speciálů ze Strakonic i speciály zahraniční produkce.
U jednoho malého stánku byly nabízeny plakety Svatého Kryštofa z bývalé sbírky. Nejstarší kousky z počátku dvacátého století, převážně italské a francouzské výroby. U některých exponátů byl prostor, kam si majitel mohl nechat vyrýt své jméno a poté se cedulka umístila například na palubní desku automobilu. Prodávaly se i štítky oblého tvaru s možností montáže na řidítka motocyklu. Svatý Kryštof je patronem cestovatelů a motoristů.
Velmi zajímavé byly výrobky firmy Design Rožnovský, která se zabývá ruční zakázkovou výrobou originálních modelů historických vozidel. K vidění byla také malířská díla mladých umělců. Nabízeno bylo i oblečení, jako doplněk k historickým vozidlům.
Široká byla nabídka čepic, klobouků a cylindrů.
Brněnská MotorTechna, kterou pořádá místní Veterán Club Brno, není pouze prodejní burzou. Stala se velkým svátkem všech milovníků starých strojů. A tak v již zmíněném pavilonu „Z“ probíhá s burzou souběžně i výstava starých strojů a to jak automobilů, tak motocyklů.
Svojí celoroční činnost zde prezentují kluby nejen z jihu Moravy.
Na závěr veteránské sezóny zde probíhají  i nesčetná přátelská setkání, na kterých se bilancuje i plánuje na příští motoristickou sezónu.

POKRAČOVAT V DALŠÍ KAPITOLE

Kapitoly článku

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.33
Známkováno: 9x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist