Testujeme novinky: Honda CB500F a CBR500R

Letos přichází na trh mimo jiné i modernizovaná pětistovka od Hondy, a to jak ve sportovních kapotách, tak i ve verzi Naked. Na první seznámení s oběma novinkami se vydal kolega Prochy do teplých krajin, a už zítra bude nová pětikila prohánět po španělském asfaltu. Pro vás je připravena tradiční možnost ptát se ho na podrobnosti, které vás zajímají.

Oblíbené pětistovky si už našly příznivce nejen v řadách začínajících jezdců s řidičákem skupiny A2, ale také mezi zkušenějšími piloty. Pro letošek je Honda vylepšila lehkým faceliftem a drobnými změnami v technice. CB500F i CBR500R dostaly novou přední vidlici s nastavitelným předpětím, větší nádrž, stavitelnou brzdovou páčku a lehčí koncovku výfuku. Atraktivnější design podtrhují nová LED světla a moderní barevná provedení.

První dojmy z testování najdete na tomto místě ještě před začátkem výstavy Motosalon 2016, kde budou obě novinky budou samozřejmě k vidění. Pokud vás zajímají nějaké konkrétní podrobnosti, neváhejte vložit svůj dotaz do formuláře pod článkem.

Informace o redaktorovi

Petr Poduška (Odebírat články autora) - Výška testovacího jezdce: 186 cm
Press - (Odebírat články autora)

On-line rozhovor: Tomáš Procházka

On-line rozhovor byl již ukončen. Děkujeme za otázky.

Dotazy můžou přidávat jen registrovaní a přihlášení uživatelé.

Otázky a odpovědi

KX500
Dotaz od KX500 položen 24.02.2016 16:01

Jaká je cestovní spotřeba, jak moc motor vibruje, jak dobře se sedí řidiči na sedadle při delší jízdě.

Odpověď od Tomáš Procházka z 29.02.2016 11:06

Ahoj, po necelých sto kilometrech ve zběsilém tempu mi svítila spotřeba 4,7 litru. Pokud budeš dodržovat předpisy, ale nebudeš se ani omezovat ve vytáčení motoru a jízdu si užívat, tak se dostaneš o litr dolu. Co se týká vibrací, tak žádné nejsou. Tedy, samozřejmě, že cítíš dvouválcové vibrace, které ale nejsou nepříjemné a žádné brnění do rukou nebo vibrace v sedačce či ve stupačkách tě neotravuje. Sedlo má pro letošek pozměněný tvar a sedělo se mi moc dobře. Na omak je měkčí a trochu jsem se obával, že se brzo prosedí, ale nestalo se tak. Po celodenní jízdě kdy jsme vyráželi ráno v devět a vraceli se večer v šest mi nic nebolelo.

letecacro
Dotaz od letecacro položen 24.02.2016 19:22

Dobrý den ,jaká je výška sedla je nížší než Jawa 350/640??Jaká je spotřeba a o kolik má nádrž zvětšenou ??Např. již zmíněná Jawa má 17 L. Děkuji .

Odpověď od Tomáš Procházka z 29.02.2016 11:14

Ahoj, výška sedla je stále stejných 785 mm jako loni. Nádrž je letos zvětšena o jeden litr na 16,7 litrů. Spotřeba záleží na stylu jízdy, ale maximálně to bylo 5 litrů a to byla fakt nesmysl střelba, kdy jen řadíš trojku nebo čtyřku a točíš do maxima. Průměrně se vejde většina jezdců se spotřebou okolo 4 litrů.

TomProv
Dotaz od TomProv položen 25.02.2016 11:06

Dobrý den, jak se motorka chová při pomalém popojíždění v kolonách? Plní větrný štítek svoji funkci dostatečně a to i při vaší výšce?

Odpověď od Tomáš Procházka z 29.02.2016 11:19

Ahoj, při popojíždění je motorka skvělá. Ve městě je její místo a je jedno zda je volný provoz nebo kolona a tvůj přesun je závislý na ostatních. Manipulace je snadná, motor neprotestuje ani při podtáčení a spojka nabíhá lehce. S naháčem CB500F je to díky širším řídítkům ještě o fous snazší. Při mé výšce 177cm mi větrný štítek, který je mimochodem letos pozměněný, vystačil do 130 Km/h. Díky i nově navržené přední masce, kde jsou umístěné po stranách a uprostřed pod plexi otvory, vítr nevytváří tolik turbulence v oblasti hrudníku.

Míra
Dotaz od Míra položen 25.02.2016 11:27

Bude možné se takto ptát i na jiné modely Hondy ?
Asi víc lidí by zajímala novinka Africa Twin CRF 1000 L.

Odpověď od Tomáš Procházka z 29.02.2016 13:02

Zdravím,
dotazy na novou Africu můžete směřovat na redakci: petr.poduska@motorkari.cz. Jinak testovací modely už jsou u dealerů v ČR, takže stačí vyčíhat nějaké slušnější počasí, domluvit si zkušební jízdu a udělat si obrázek sám.

Motokatalog.czTOPlist