Značkové prezentační dny 2012

Prodávat nové motorky bez možnosti zkušební jízdy je v dnešní době prakticky nepředstavitelné. Ideální příležitost k otestování novinek nabízí prezentační dny, které už tradičně patří do jarního programu každého správného importéra. Podívejte se na chronologický přehled letošních akcí.

BMW

S tradičním zahájením sezóny otevírá letošní program už o tomto víkendu společnost Invelt a Moto klub BMW Czech Republic. V pražkém sídle firmy Invelt se bude začínat v sobotu 14. dubna v půl desáté jako obvykle motorkářskou snídaní, po které se všichni zúčastnění mohou seznámit s novinkami, nebo využít 10% slevu na nákup příslušenství včetně nové kolekce BMW Motorrad 2012. V jedenáct odstartuje společná vyjížďka směrem k Milovicím, kde na heliportu Boží dar bude až do odpoledne možnost zkoušet vybrané modely BMW Motorrad, a to na asfaltu i v terénu. Potvrdit účast můžete na emailu: recepce@invelt.com.

Husqvarna

Ve stejný den, tedy 14. dubna, se na motokrosové trati v Mníšku pod Brdy koná akce Husky day 2012. K dispozici na vyzkoušení budou čtyřtaktní modely TC250 2012, TE310 2012 a pro ty, kteří dosud neměli možnost otestovat TE449 či dvoutaktní enduro WR300, popřípadě si je chtějí zkusit znovu, budou připraveny testovací modely 2011. Na akci budou přítomni přední jezdci endura Martin Gottvald a supermotárdů Jan Kvasnička.

Časový harmonogram :
10:00 - 15:00 testování motocyklů pro veřejnost
15:00 - 17:00 testování + volné ježdění po rundách vždy + 5 zájemců na vlastních motocyklech značky Husqvarna.


Suzuki

Jen o pár dní později začíná seriál testovacích dnů se Suzuki V-Strom 650, který zájemcům po celé republice nabídne možnost vyzkoušet si novou generaci populárního cestovního endura. V-Strom Tour zahájí svoji pouť v Kladně, kde se můžete objednat na testovací jízdu ve dnech 19. do 21. dubna, a pak pokračuje dál podle následujícího harmonogramu.
Praha 6 22.4. - 24.4.
Praha 4 26.4. - 28.4.
Benátky nad Jizerou 29.4.
Pardubice 1.5.
Praha 9 - Újezd nad Lesy 5.5.
Olešná (Pelhřimov) 12.5.
Břeclav 19.5.
Paskov 24.5. - 26.5.
Šenov u Ostravy 27.5. - 29.5.
Opava 31.5. - 2.6.
Hradec Králové 5.6. - 7.6.
Jablonec nad Nisou 9.6.
Nový Bor 10.6.
Vejprnice (Plzeň) 16.6

Seznam dealerů je zde.

Podrobné informace o akci a rezervační formulář najdete na www.vstromtour.cz.

Ducati

Italská značka letos pořádá už třetí ročník seriálu testovacích dnů  Ducati Tour. Tentokrát je připravena kompletní modelová řada 2012, přičemž největší pozornost bude nepochybně patřit revolučnímu superbiku 1199 Panigale. Dále budou k dispozici modely Monster 796 ABS, Monster 1100 Evo, 848 Evo, Streetfighter 848, Multistrada 1200 a Diavel.

Kalendář Ducati tour 2012 vypadá takhle:

Ostrava 20.- 21. dubna (pořádá LA FEÉ VOGUE s.r.o.)
Tábor 28. dubna (pořádá MOTO ITALIA s.r.o.)
Děčín 5. května (pořádá MOTO ARTE s.r.o.)
Ostrava 11. – 12. května (pořádá LA FEÉ VOGUE s.r.o.)
Milín u Příbrami 19. května (pořádá MOTO ITALIA s.r.o.)
Brno 26. – 27. května (pořádá D MOTO s.r.o.)
České Budějovice 2. června (pořádá Mechanic Toys s.r.o.)
Jízdy budou probíhat formou individuálních, zhruba hodinových jízd po vyznačené trase v běžném provozu. Testovací dny bude podporovat speciálně upravený Ducati kamion, ve kterém bude prezentována kolekce oblečení Ducati 2012 s možností zvýhodněného nákupu pro účastníky testovacích jízd. Na zkušební jízdy bude možný zápis předem prostřednictvím webových stránek www.ducati-czech.cz nebo stránek pořádajícího dealera.
Tradiční Ducati den pro vás Moto Italia pořádá na okruhu v Mostě ve středu 6. června 2012. Více informací najdete včas na webu. Zápis na jízdy bude opět možný přes on-line rezervační systém a bude spuštěn po předchozím oznámení zhruba měsíc před konáním akce.

KTM & Husaberg

Do dubnového kalendáře se jako obvykle vešel také svátek všech příznivců značek KTM a Husaberg . Motorland v Bělé pod Bezdězem bude hostit účastníky letošního KTM & Husaberg Festivalu ve dnech 21. a 22. 4. Kromě setkání s dalšími příznivci oranžové může být důvodem k návštěvě možnost otestovat některou z novinek - KTM Duke 690, KTM Freeride 350 a dalších modelů aktuální modelové řady - nebo pojezdit i na vlastním motocyklu jakékoliv značky. Připraveny budou tratě na všechny disciplíny: street, enduro, motocross i trial.
Na testovací jízdy se registrujte přes svého dealera KTM, kde získáte také více informací o akci. Hodně se dočtete také na www.ktmclub.cz.

Triumph

Majitele a fanoušky britské značky už zanedlouho čeká historicky první Triumph sraz v Olomouci. Akce s názvem "Ride on The Hill" začíná 21. dubna už v devět hodin ráno u prodejny Triumph na Andělské 7 v Olomouci, kde se budou prezentovat letošní novinky v čele s Explorerem 1215. Po společné vyjížďce se centrum dění přesune do restaurace na Fojtství, kde program pokračuje až do nočních hodin. Ubytování lze zajistit přímo na místě - kontakt spolu s podrobnějším programem najdete na webu triumph-bike.cz.

V půlce září se pak bude konat tradiční setkání příznivců značky Triumph v Praze. Přesnější informace se včas objeví na stránkách.

Harley-Davidson

České silnice bude i letos brázdit Harley-Davidson Demo Experience Truck, naložený nejnovějšími modely pro rok 2012 – všechny s plnou nádrží a připravené vyrazit. Vše začíná zkušební jízdou zdarma, tak neváhejte, vyberte si místo, a zarezervujte si zkušební jízdu ještě dnes.

Ostrava (u dealerstvi) – 11. – 12. května
Brno (na Pasohlávkách) – 18. – 19. května
Plzeň (u dealerstvi) – 23. – 24. května
Praha (u Obchodniho centra Letňany) – 26. – 27. května

Aprilia, Moto Guzzi, Piaggio, Vespa, LML

Firma A Spirit, zastupující na českém trhu všechny značky koncernu Piaggio, zve tradičně svoje příznivce do malebného prostředí Jizerských hor. Akce Aprilia & Moto Guzzi Test Rides 2012 už má svoje stálé místo v Kořenově (na hlavním tahu E65 mezi Tanvaldem a Harrachovem), kde jako základna slouží tradičně Hotel Příchovice. V pátek a v sobotu 1-2. června budou veřejnosti k dispozici následující stroje:

Aprilia
Tuono V4 R APRC
Dorsoduro 1200 ABS/AT
Dorsoduro 750
Shiver 750 Factory

Moto Guzzi
V7 Stone
Nevada Classi
Griso 1200 8V Special Edition
Stelvio 1200 8V NTX ABS

Skútry
Piaggio MP3 500 LT Sport (řidičský průkaz B)
Aprilia SRV 850
Piaggio Beverly 350 SportTouring ABS/ASR
Vespa GTS Super 300

Připraveny jsou celkem 3 různé trasy v délce cca 25 min jízdy po místních veřejných silnicích. Pro každý motocykl je předběžně plánováno 18 jízd za den (za předpokladu, že každý účastník dodrží časový limit 25 min. na jízdu). On-line registrace už běží, formulář najdete spolu s podrobnějšími informacemi tady

Honda

Zbrusu nové modely i některé loňské novinky z Japonska můžete vyzkoušet v rámci právě předváděcích akcí, které právě probíhají u dealerů Hondy. Pokud se zrovna chystáte kupovat novou Hondu, podívejte se na kalendář a seznam modelů.
Po tříleté odmlce Honda navazuje na tradici čtyřdenního setkání českých a slovenských fanoušků značky. Přestože Honda Fest je naplánován až na polovinu června, přípravy už jsou v plném proudu. Pokud jste o téhle fajn akcičce náhodou ještě neslyšeli, přečtěte si reportáž z jednoho ze starších ročníků. Letos vyšla pořadatelská služba na českou stranu, ale vzhledem k umístění základny v Jeseníkách není vyloučena ani krátká návštěva našich severních nebo východních sousedů. Bližší informace a přihláška na Honda Fest se už brzy objeví na stránkách českého zastoupení značky Honda.

Kawasaki

Zelená značka každoročně pořádá u vybraných dealerů Kawasaki týdny, kde je možné vyzkoušet nové modely. Zájemci získají podrobnější informace o termínu a nabídce předváděcích motocyklů u svého nejbližšího dealera.

Jawa

Týnecká značka plánuje pokračovat v tradici Jawa dnů. První z nich proběhne 5. května v Táboře, ale to je zatím jediná konkrétní informace kterou firma zveřejnila. Upřesnění místa a času, stejně jako další místa a termíny čekujte průběžně na facebookovém profilu.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (20x):TOPlist