ktm_rijen
Yamaha MT-03 potvrzena

Známý scénář se opakuje: nekapotovaná verze supersportu YZF-R3 jde do výroby. Yamaha zatím tuto informaci včetně oficiálních obrázků potvrdila na svých japonských stránkách, a je celkem jisté, že tento entry-model přijde co nevidět i k nám. Stejně jako před rokem, kdy se po modelu R-25 objevila v Evropě fajnovější er-trojka.

Novinka, která u nás půjde do prodeje pravděpodobně příští rok, je na pohled téměř identická s modelem MT-25, představeným začátkem tohoto léta v Indonésii. Zásadní rozdíl ale spočívá v pohonné jednotce; stejně jako u dvojice kapotovaných motocyklů R-25 a R-03. Zatímco asijský model MT-05 je vybaven jednoválcovým motorem, na evropský trh přijde sofistikovanější řadový dvouválec o objemu 321 ccm a výkonu 42 koní. Ten se pohodlně vejde do limitu pro řidičáky skupiny A2.

Nejen motor, ale i podvozek si nová Yamaha MT-03 vypůjčila od sportovní YZF R-03. Najdeme tu stejný trubkový ocelový rám, odpružený vpředu klasickou vidlicí a vzadu centrálem na hliníkové kyvce, přední kotouč o průměru 298 mm s dvoupístkovým třmenem a zadní jednopístek na 220 mm disku.Sedmnáctipalcové lité ráfky obouvají pneumatiky o rozměrech 110/70-17 vpředu a 140/70-17 vzadu.

Design navazuje na populární modely řady MT a podobně je na tom i ergonomie. Vyšší řídítka znamenají vzpřímenější jízdní pozici a ta zase víc jízdního komfortu. Třístovka vysvlečená z kapot bude také o něco lehčí (165 kg) a cenově by mohla konkurovat Kawasaki Z300, která se u nás prodává za 129 000 Kč a s ABS o deset tisíc dráž. 


 

Informace o redaktorovi

Petr Poduška - (Odebírat články autora)
Press - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (10x):
Motokatalog.czTOPlist