Nové skútry Yamaha 2008

Yamaha představila pro příští sezónu od podlahy inovovaný maxiskútr Yamaha T-Max a dále dvě stopětadvacítky - robustní Yamaha Vity a městský model Yamaha X-City, který byl až dosud vyráběn jen ve verzi 250 ccm.

Nové skútry Yamaha 2008

Yamaha TMAX
Tento maxiskútr se na trh osvědčil a v porovnání s konkurencí v této třídě se vždy tvářil o něco sportovněji než ostatní. Yamaha se patrně rozhodla tento charakter ještě posílit a pro sezónu 2008 dala témaxovi ještě nabroušenější rysy doplněné agresivnějším výfukem. Hodně výrazně se změnilo i sedlo, které teď vystavuje na odiv více lakovaných ploch, odlišné jsou rukojeti spolujezdce, přístrojovka, čelní plexištít, větší nádrž, ale hlavně nový rám a větší přední kolo patnáctka s brzdami, které jinak najdeme jen u supersportů. Ke inovacím samozřejmě došlo i v dvouválcovém motoru o objemu 499 ccm, aby plnil normu Euro 3. Výsledkem je krásný luxusní stroj s hmotností o 5 kg nižší než předchůdce.


Yamaha Vity 125
Vity se orientuje na užitnou hodnotu za dobrou cenu. Jednoválcová stopětadvacítka je poladěná hlavně na bezproblémovou funkci a dlouhou výdrž, jednoduchá konstrukce s desetipalcovými koly také slibuje nezničitelný provoz. Na předku najdete kotoučovku, o zadek se stará bubnová brzda. Jen ten design je tak trochu šitý na východní trhy.
Yamaha X-City 125
X-City 250 si našla své fanoušky, takže Yamaha vyráží na trh i s levnější stopětadvacítkou. Velká kola - šestnáct palců vepředu a patnáct vzadu - zaručují chování stroje téměř jako u motocyklů.


Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.hsq_rijen
Objednat reklamu
TOPlist