Victory Boardwalk 2013 s novým logem

Obligátní půlrok od chvíle, kdy americká továrna představila poslední novinku utekl jako voda, a svojí chvíle se dočkal další nový model. Místo v katalogu mu od příštího roku uvolní výběhový Kingpin a na výběr tak zůstává stále devět modelů. Ty se postupně dočkají nového loga, které se poprve objevuje právě na nádrži Victory Broadwalk.

Victory Boardwalk 2013 s novým logem
U motorek téhle kategorie se nehraje tolik na technologický pokrok jako spíš na designové změny. Victory Boardwalk tak stejně jako ostatní modely ze současné produkce značky tvoří stejný základ - dvojitý kolébkový rám z ocelových trubek a charakteristický vidlicový dvouválec Freedom 106/6. První číslovka v označení motoru udává zdvihový objem v kubických palcích, a za lomítkem pak američané uvádí počet rychlostních stupňů v převodovce. Po přepočtu do evropského formátu se dostáváme k 1 731 kubickým centimetrům vzduchem a olejem chlazeného pracovního prostoru. Tichý a spolehlivý přenos výkonu na zadní kolo zajišťuje řemen, zesílený karbonovými vlákny.
Zatímco podle motoru poznáte každý motocykl Victory, včetně novinky Broadwalk, už z dálky, vzhled ostatních částí  jednotlivé modely výrazně odlišuje. V tomto případě designéři vsadili pro změnu na klasičtější vzhled. Ten motorce propůjčují především hluboké blatníky, zakrývající velký kus šestnáctipalcových kol, vypletených šedesáti chromovanými dráty. Image kol dotváří široké pneumatiky s bílými boky. Hodně široká řídítka a nízko položené sedlo budou vybízet k uvolněnému stylu jízdy, a víc než o překonávání rychlostních rekordů tady půjde o relax. To ale neznamená, ža by výrobce nějak šetřil na parametrech dvouválce: kroutící moment 153 Nm dokáže s 307 kilogramy suché hmotnosti určitě pohnout pěkně zčerstva. Otazníky vyvolává spíš jednoduchá kotoučová brzda na předním kole, přestože disk o průměru 300 mm svírá čtyřpístkový třmen, podporovaný zezadu dvoupístkem na stejně velkém kotouči.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.62
Známkováno: 16x

Motokatalog.cz

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist