Vánoce pro děti v Lipové 2005

Již čtvrtým rokem se zde před vánoci objevují na diskusním foru příspěvky na téma Vánoce v Lipové. Jako i zpočátku já, možná se také ptáte, co to je za soukromou akci a zda je vhodné, abych se i já do toho zapojil/a.

Vánoce pro děti v Lipové 2005


Celé si to vymyslel

Albi

, který před pár lety v předvánoční době obtelefonoval několik desítek dětských domovů a zjišťoval, jak že to tam u nich s Vánoci a dárky pod stromeček vypadá. Pro dětský domov Lipová se rozhodl poté, kdy si po telefonu popovídal s panem ředitelem a jeho přístup, že za dárky budou děti jistě vděčné, ale budou hlavně moc rádi, když se tam za nimi přijede někdo podívat, ho mile překvapil.


Každým rokem se akce mírně rozrůstá, a to jak počtem a hodnotou nakupovaných dárků, ale i skupinou nadšenců, která to celé koordinuje. Dárky si děti vybírají sami, s pomocí svých vychovatelů sepíší seznam a vychovatelé jim dle chování a prospěchu ve škole přidělí finanční limit. Mají přání a sny jako všechny děti v jejich věku, jen to mají od začátku v životě poněkud složitější.
Touto akcí nechceme nijak suplovat nadaci či vytvářet charitativní akci pro vyřešení všech problémů tohoto dětského domova. Každý, kdo se chce zúčastnit, může buďto přispět jakoukoli finanční částkou nebo přímo koupit některý z dárků, které zbývají na seznamu přání dětí z tohoto dětského domova.

Děláme to pro ty zářící dětské oči, které ještě umí projevovat čirou radost.

Nepřejeme si žádnou medializaci ani publikování v časopisech, jedná se o čistě neoficiální a nekomerční akci motorkářů kteří chtějí potěšit pár dětí v dětském domově. Nechceme se pouštět do sponzoringu jako takového a proto má akce takovýto charakter.

Akce je založena na co nejjednodušší a nejpřímější podpoře konkrétního dítěte v dětském domově, tj. za své peníze koupím dárek a osobně ho předám dítěti. Tím je zaručena naprostá průhlednost a kontrola nad celou akcí, žádné peníze se “nezakutálí“ na nákup benzínu pro služební vozidlo, nebo propisovaček do kanceláře..


Na tuto akci bude jako každý rok navazovat společná vyjížďka do dětského domova na začátku příští sezóny (viz fotky z minulého roku).

Další informace a číslo účtu najdete v diskuzním fóru k této akci zde. Děkujeme.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.hsq_rijen
Objednat reklamu
TOPlist