globalmoto_unor
Triumph Thruxton Ace Special Edition

Speciální edice Triumphu jsou pro fandu značky vždy něčím extra. A co teprve, když jde o edici na počest slavné britské kavárny Ace Café, se kterou značka spolupracovala? Vznikl moderní kafáč, který ale zavání nostalgií na 60. léta 20. století.

Ace Café, původně truckerská kavárna v Londýně, která se postupně stala jakousi Mekkou britských motorkářů a na konci šedesátých let představovala jakýsi symbol britského undergroundu mezi motorkáři. S kavárnou je také neodmyslitelně spjato další velké jméno – Triumph.
Na počest dlouholeté spolupráce Ace Café a Triuphu vznikla speciální edice Thruxtonu, Triumph Thruxton Ace. Motocykl s limitovaným počtem vyrobených kusů byl odhalen při každoročním setkání café-racerů v Brightonu a při společné vyjížďce jel na čele majitel Ace Café, Mark Wilsmore, právě na Thruxtonu Ace.
Motorka má stejně jako původní model klasický vzhled kafáče, ale dostala povedený bílo-černý lak se závodním pruhem a se šachovnicí na nádrži. K tomu stylové kožené sedlo, dvojice lesklých výfuků, zrcátka upevněná v koncích řídítek, pneumatiky se špicemi a další chromované doplňky, a parádní retro kafáč v moderním kabátku je na světě. Samozřejmě nesmí chybět samolepky Ace Café a další odkazy na oblíbenou londýnskou zastávku.
Motor zůstává beze změn. Jde o paralelní dvouválec o objemu 865 ccm, s výkonem 69 koní při 7 400 otáčkách a krouťákem 69 Nm při 5 800 ot./min. Pohotovostní hmotnost základního modelu je 230 kilogramů. O tlumiče se vpředu i vzadu stará Kayaba a brzdy má na starosti další Japonec, značka Nissin.
Triumph vyrobí pouze 100 motocyklů, které si v této době mohou dovozci a zákazníci předobjednat. Prodejní cena je zatím neznámá, dodejme jen, že základní model se u nás dá pořídit asi za 245 tisíc korun. Dá se předpokládat, že cena Thruxtonu Ace, vzhledem k limitovanému počtu kusů a historickému odkazu na legendární kavárnu, bude o něco vyšší a přednost v objednávkách budou mít současní majitelé motocyklů značky Triumph.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):
Motokatalog.czTOPlist