Triumph Thruxton Ace Special Edition

Speciální edice Triumphu jsou pro fandu značky vždy něčím extra. A co teprve, když jde o edici na počest slavné britské kavárny Ace Café, se kterou značka spolupracovala? Vznikl moderní kafáč, který ale zavání nostalgií na 60. léta 20. století.

Triumph Thruxton Ace Special Edition
Ace Café, původně truckerská kavárna v Londýně, která se postupně stala jakousi Mekkou britských motorkářů a na konci šedesátých let představovala jakýsi symbol britského undergroundu mezi motorkáři. S kavárnou je také neodmyslitelně spjato další velké jméno – Triumph.
Na počest dlouholeté spolupráce Ace Café a Triuphu vznikla speciální edice Thruxtonu, Triumph Thruxton Ace. Motocykl s limitovaným počtem vyrobených kusů byl odhalen při každoročním setkání café-racerů v Brightonu a při společné vyjížďce jel na čele majitel Ace Café, Mark Wilsmore, právě na Thruxtonu Ace.
Motorka má stejně jako původní model klasický vzhled kafáče, ale dostala povedený bílo-černý lak se závodním pruhem a se šachovnicí na nádrži. K tomu stylové kožené sedlo, dvojice lesklých výfuků, zrcátka upevněná v koncích řídítek, pneumatiky se špicemi a další chromované doplňky, a parádní retro kafáč v moderním kabátku je na světě. Samozřejmě nesmí chybět samolepky Ace Café a další odkazy na oblíbenou londýnskou zastávku.
Motor zůstává beze změn. Jde o paralelní dvouválec o objemu 865 ccm, s výkonem 69 koní při 7 400 otáčkách a krouťákem 69 Nm při 5 800 ot./min. Pohotovostní hmotnost základního modelu je 230 kilogramů. O tlumiče se vpředu i vzadu stará Kayaba a brzdy má na starosti další Japonec, značka Nissin.
Triumph vyrobí pouze 100 motocyklů, které si v této době mohou dovozci a zákazníci předobjednat. Prodejní cena je zatím neznámá, dodejme jen, že základní model se u nás dá pořídit asi za 245 tisíc korun. Dá se předpokládat, že cena Thruxtonu Ace, vzhledem k limitovanému počtu kusů a historickému odkazu na legendární kavárnu, bude o něco vyšší a přednost v objednávkách budou mít současní majitelé motocyklů značky Triumph.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Motokatalog.cz

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist