yamaha_unor
Triumph Bonneville Bobber spatřen při testování

Nebude to trvat dlouho, a britský Triumph plně odhalí novinky, plánované pro příští modelový rok. Jednou ze zásadních změn, které celý motorkářský svět horečně očekává, je velké oživení retro modelové řady Bonneville. Novinky se očekávají u verzí Scrambler i Cafe Racer a co víc, přijde i jedna zcela nová varianta.

Novinka v modelové řadě Bonneville a vlastně i celého Triumphu, je chystaný bobber. Tento styl, který jsme u Triumphu neviděli již dekády, vzniknul podobně jako kult chopperů nebo cafe racerů. I tady se před mnoha a mnoha lety někdo rozhodl, že oholením nepotřebných dílů sníží hmotnost a šel na to skutečně zhurta.U bobberu vidíme zpravidla naprostou absenci předního blatníku, výrazně zkrácený zadní blatník a také minimalistické sedlo, nezřídka trčící nad zadní kolo. Mnohdy se dokonce jedná o motorku bez zadní kyvné vidlice, tzv. hardtail. Velmi podobný přístup, jen tedy se zadním odpružením a s předním blatníkem, zvolili i inženýři u Triumphu. Po silnicích se tak už prohání minimálně jeden testovací prototyp stylově osekaného vzezření.
Kromě nového stylu, ponese si Bonneville obecně pro příští rok i další změny. Paralelní dvouválec sice zůstane, nicméně bude se jednat o zcela novou jednotku o obsahu 1100 ccm, chlazenou kvůli emisím částečně vodou. Rapidně by se měl zvednout i výkon a to ze současných 67 na zhruba 90 koní. Přepracování se dočkají i brzdy, rám, odpružení a mnoho a mnoho dalšího. Kvůli regulím ze strany EU přijdou i ne zcela tradiční prvky jako ABS.

Informace o redaktorovi

Dominik Valášek - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (6x):
Motokatalog.czfaber_aprilia3_brezen
Objednat reklamu
TOPlist