Nový Triumph Explorer spatřen při testování

Velké cestovní enduro z Hinckley se zřejmě v blízké budoucnosti dočká modernizace. Naznačují to dva snímky z testovací jízdy, zveřejněné britským webem MCN. Ty zachycují motorku v konečné fázi vývoje, která nemá daleko k sériové výrobě. Nový Triumph Explorer by tak mohl být představen zhruba do roka.

Triumph Tiger Explorer byl v loňském roce třetí nejprodávanější motorkou na britském trhu, což je pro jeho výrobce jistě velký úspěch, ale vždycky je co zlepšovat. A zákazníci si tentokrát sami nadiktovali, co konkrétně chtějí. Z průzkumu, který firma prováděla mezi majiteli stávajícího modelu a potenciálními kupci vyšlo, že ve výbavě další generace Exploreru by si lidé nejvíc přáli semi-aktivní odpružení, stabilizační systém pro brzdění v zatáčce, adaptivní světlomety, elektricky ovládaný plexištít a novou přístrojovku.

Na testovacím motocyklu je vidět, že základ zůstává bez výrazných změn, a pracovalo se hlavně v oblasti odpružení, brzd a designu. Přední vidlice i zadní tlumič z produkce značky WP vychází pravděpodobně z některých verzí menšího modelu Tiger 800, a na rozdíl od doposud používaných komponentů Kayaba umožní rozšířit specifikaci motorky o semi-aktivní podvozek.

Na spodní části předních vidlic jsou namontované radiální třmeny Brembo místo dosavadních čtyřpístků Nissin, což by v kombinaci s odpružením od WP mohlo otevírat cestu k použití stabilizačního systému od firmy Bosch.

Designové změny jsou patrné v oblasti přední masky a plexištítu, u kterého se nejspíš objeví možnost elektrického nastavení výšky. Nově vypadá také přístrojový panel. Oficiální zdroje zatím mlčí, takže víc budeme vědět nejdřív na podzim.

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (5x):
Motokatalog.czTOPlist