Top Gear: Vietnamský speciál

Rychlé, drahé a neobvyklé stroje, které výstřední moderátoři podrobují mnohdy úplně nesmyslným, ale o to zábavnějším testům - to je britský auto-moto pořad Top Gear. Kde jinde třeba uvidíte závod karavanů na testovacím okruhu? Jednou z nejbláznivějších epizod je poslední díl 11. série, v němž se moderátoři vydávají na motorkách skrz Vietnam. A jak známe Top Gear, půjde o pěkně šílený výlet!

Top Gear: Vietnamský speciál
Krásná a rozmanitá příroda, zajímaví lidé, velice různorodé počasí. To vše je Vietnam. Do této země vyrazili tři moderátoři Top Gearu. V centru Saigonu dostal každý 15 milionů dongů na nákup vozidla. Potěšení z obrovské sumy jim ale dlouho nevydrželo, brzy totiž zjistili, že v přepočtu je to pouhých 1000 dolarů, za něž se auto opravdu nesežene. Jedinou možností tak byla motorka – ve Vietnamu používaná doslova ke všemu a hlavně dostupná za pár dongů na každém rohu.
Richard Hammond si pořídil Minsk 125, bytelnou a jednoduchou motorku sovětské výroby. James May sehnal Hondu Super Cub, legendární padesátkový motocykl, kterého se za více než padesát let v nejrůznějších variantách vyrobilo přes 60 milionu kusů. A nakonec, Jeremy Clarkson si koupil skútr Piaggio Vespa, asi tu nejnevhodnější motorku pro úkol, který vzápětí dostali. Úkolem totiž bylo překonat 1600 km z jihu Vietnamu až na sever za osm dní, tedy to co americká armáda  nedokázala za 10 let. Navíc, pokud by některá z motorek z jakéhokoliv důvodu nedojela do cíle, byla pro moderátory přichystaná potupná "náhrada" - motorka v barvách hvězd a pruhů americké vlajky, tudíž pořádný trn v oku všem obyvatelům Vietnamu. Před moderátory tak stál nelehký úkol, se kterým se každý vypořádal po svém:
 
Není zapnut JavaScript. Tento text má být nahrazen přehrávačem.

Bláznivé dobrodružství mělo už pěkně bláznivý začátek, to když ústřední trojice nemohla sehnat vhodné přilby a tak si je museli nechat vyrobit na zakázku v klempířství! Nakonec hrdinové pořadu přece jen vyrazili a vy můžete v následující ukázkázce vidět několik z mnoha šíleností, které je za celou cestu na motorkách potkaly:
 
Není zapnut JavaScript. Tento text má být nahrazen přehrávačem.

Celou vietnamskou anabázi můžete shlédnout v osmi částech na Prima Cool.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.14
Známkováno: 49x

Motokatalog.cz

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist