The Motorcycle Files, elektronické knihy Alana Cathcarta

Máte rádi články našeho britského spolupracovníka Alana Cathcarta, vládnete angličtinou a zajímají vás příběhy motocyklů pořádně do hloubky? Pak si Ježíškovi můžete napsat o některou z Alanových elektronických knih, vydávaných v edici The Motorcycle Files. Nedávno se jejich počet zaokrouhlil na 30.

Výhodou webu je, že na rozdíl od tištěných médií máme k dispozici téměř neomezený prostor. Čili články Alana Cathcarta můžeme zveřejňovat prakticky „v původním znění, jenom s českými titulky“. A věřte, že to je pokaždé několik wordových dokumentů o mnoha stránkách. Ovšem Alanovi je i tohle v některých případech je málo a k vybraným motocyklům byl schopen nasbírat tolik informací a obrazového materiálu, že je zpracoval rovnou do knih. Elektronických. Vydává je BRG Multimedia a pořídit si je můžete z Amazonu většinou za 3,36 EUR za kus.

Jak už jsme „práskli“ v nadpisu, nedávno se počet těchto knih zaokrouhlil na rovné tři desítky. Alan svoje The Motorcycle Files vydává už hodně dlouho a nejnovějšími přírůstky jsou Moto Guzzi V8, Moto Guzzi 500 Bicilidrica a MV Agusta 350. První jmenovaný stroj je jedna z největších legend závodního světa, která se sice nemůže pochlubit vlastně žádnými zásadními výsledky, ovšem na její status to nemá žádný vliv. Druhá Guzzi je naopak úspěšná ažaž, však se také na okruzích Velkých cen proháněla bezmála dvacet let. A nakonec čtyřválcová třistapadesátka MV Agusta je klenotem s titanovým rámem, který v roce 1976 v rukách Giacoma Agostiniho končil éru této značky v GP.

Jmenovat všechny dříve vydané knihy nebudeme, to si určitě najdete na Amazonu. Jen namátkou: Hailwoodova Honda RC181, Suzuki RG500 Barryho Sheena, Yamaha YZR500 Kennyho Robertse, Schwantzovo RGV, všechny verze Hondy NSR500 od roku 1984 po 2002, do toho spousta méně známých, ale možná o to zajímavějších strojů… Všechny knihy mají desítky stran naplněných plnou historií daného stroje, důkladnými technickými analýzami a v neposlední řadě také Alanovými jízdními zkušenostmi. A samozřejmě odpovídajícím obrazovým doprovodem, a to jak archivními fotografiemi, tak z Alanova testování, kde se strojům dívá pořádně pod sukně.

 

Informace o redaktorovi

Alan Cathcart - (Odebírat články autora)
Jan Rameš - (Odebírat články autora)

Autoři článku obdrželi prémie 3 Kč od 1 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist