Nové Burgmany 125 a 200 i s ABS!

Stejně jako mnoho dalších značek, i pro Suzuki je podzim obdobím představování novinek pro nadcházející sezónu. Po nedávno odhaleném V-Stromu 1000 nám Suzuki ukázala další dvě novinky, tentokrát z opačného pólu – z divize malých městských skútrů. Burgmany 125 a 200 prodělaly facelift a mají nově systém ABS!

Nové Burgmany 125 a 200 i s ABS!

Kapitoly článku

Suzuki Burgman je legendou mezi pohodlnými městskými skútry od roku 2002 a společně s Yamahou a jejími modely X-Max 125 a 250 určují trend v této kategorii. Pro příští rok vyjíždí Bugrmany 125 a 200 s inovovaným vzhledem a zlepšenými jízdními vlastnostmi nově z výrobních linek v Thajsku, kam byla přesunuta výroba ze Španělska, a to zřejmě kvůli levnější pracovní síle.
Nový design v sobě kombinuje sportovnější vyznění s praktickou elegancí. Křivky na kapotách v sobě skrývají větší místo pro zavazadla - pod sedlo se vejdou dvě přilby vedle sebe a kufr má nyní objem 41 litrů. Dále modernější přístrojovou desku s otáčkoměrem, Eco indikátorem a vyšší plexištít. Opravdu povedené jsou přední dělené světlomety, které nyní připomínají silnější model 650.
Inovací prošly také brzdy. Oba modely dostanou systém ABS a brzdové třmeny Nissin.
Zbytek podvozku zůstal nezměněn a stejně tak i motory. Pod kapotou a sedlem tak najdeme stejný jednoválcový, kapalinou chlazený motor s přímým vstřikováním paliva o výkonu 12 kW (verze 125ccm), respektive 18,4 kW (verze 250ccm). Zadní tlumič má nastavitelné předpětí pružiny.
Suzuki tedy provedla lehký facelift s dvojicí změn – design a brzdy. Obě dvě se nám zdají jako správný krok k udržení malých Burgmanů na výsluní. Vždyť který skútr s malým objemem může nabídnout ABS, kvalitní brzdiče, místo pod sedlem na dvě integrální přilby, 12V zásuvku a celkový jezdecký komfort?

Video


Není zapnut JavaScript. Tento text má být nahrazen přehrávačem.

POKRAČOVAT V DALŠÍ KAPITOLE

Kapitoly článku

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.67
Známkováno: 6x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.hsq_rijen
Objednat reklamu
TOPlist