Nová Suzuki GSX-S1000

Podle fotografií, které pochází z USA nás čeká na podzim premiéra nové Suzuki, která chce konkurovat v zavedené kategorii „streetfighter“.

Nový model je postaven na základu osvědčené Suzuki GSX-R1000, se kterou sdílí rám a motor (řadový čtyřválec o objemu 999 ccm s výkonem 182 koní). Otázkou zůstává, jestli Suzuki odladí motor ve prospěch točivého momentu ve středních otáčkách - stejně jak to udělalo BMW s modelem S 1000 R – (je to více vhodné pro běžné ježdění) anebo půjde cestou EBR 1190SX, která má stejný výkon jako její sportovní varianta.
Podle fotografií navazuje design na model GSR 750, je však agresivnější a pojetím se blíží modelu Z1000 od Kawasaki. Nový model bude mít brzdy Brembo včetně ABS a pravděpodobně také kontrolu trakce. Podle fotek je patrný jiný výfukový systém (důvod je pravděpodobně design nebo jinak vyladěný motor), který kontrastuje s koncovkou u GSX-R1000.
Nové GSX-S1000 zaplňuje v aktuální nabídce prázdné místo a je to první „streetfighter“ od modelu B-King, který Suzuki stáhla kvůli nízkým prodejům. Na trhu ji čeká tvrdá konkurence, kterou by mohla porazit cenou, na tu si však budeme muset počkat až do podzimu.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (20x):
Motokatalog.czTOPlist