Smrtelná nehoda jezdce Fabrizia Meoniho

Fabrizio Meoni měl v 11. etapě Dakar Rally vážnou nehodu. I přes okamžitý zásah zdravotníků nebylo možné zachránit Fabriziův život a jezdec na místě podlehl následkům poranění.

Smrtelná nehoda jezdce Fabrizia Meoniho
Vzhledem k této tragické události vedení KTM apeluje na všechny týmy KTM a tovární jezdce, aby přerušili účast v Dakar Rally. Společnost KTM však ponechává rozhodnutí o pokračování v soutěži plně na jednotlivých jezdcích, týmech a jejich sponzorech.


Jelikož KTM ztratila dva nejlepší jezdce rally, jakými byli Fabrizio Meoni a Richard Sainct, při smrtelných nehodách v rozmezí pouhých několika měsíců, výrobce bude zvážovat svoji

budoucí podporu sportovního odvětví rally

.


Naše myšlenky jsou u Fabriziovy manželky a dětí. Zdroj: KTM
Foto: fabriziomeoni.it

Na dakarské rallye zemřel Španěl Pérez

Rallye Dakar si dne 10.1.2005 vyžádala 44. oběť ve své sedmadvacetileté historii. V nemocnici ve španělském Alicante podlehl v pondělí vážným vnitřním zraněním motocyklista José Manuel Pérez, který havaroval ve čtvrtek během maratónské etapy v Mauritánii. Jednačtyřicetiletý španělský jezdec se vydal vstříc náročnému pouštnímu dobrodružství už počtvrté. Ve čtvrtek během nejdelšího měřeného testu na letošní rallye spadl ještě před prvním kontrolním bodem a v Zúerátu musel být okamžitě za velmi špatných podmínek operován. Jeho vážný zdravotní stav nedovolil převoz do lepší nemocnice. "Měl velmi těžké poranění břicha a vnitřností, musela mu být vyjmuta slezina a také část ledviny. Poté Péreze letadlo mauritánské armády dopravilo do Dakaru a v neděli do Španělska. Zdálo se, že jeho stav je stabilizovaný, ale v noci na dnešek v Alicante zemřel," řekl agentuře AFP ředitel závodu Etienne Lavigne.


Než se Pérez na letošní rallye vydal, slíbil manželce, že to bude jeho poslední účast. Měli spolu dvě děti. Nejlepším Pérezovým výsledkem v tomto ročníku bylo 31. místo v první etapě. Než havaroval, byl v průběžném pořadí kategorie motocyklů na začátku druhé stovky. Pérez je v historii Dakaru první španělskou obětí a celkově desátým motocyklistou, který závod nepřežil. Naposledy přišel při nejtěžší rallye o život před dvěma lety francouzský spolujezdec Bruno Cauvy. Zdroj: ČTK
Foto: Reuters

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.hsq_rijen
Objednat reklamu
TOPlist