ktm_srpen
Skútr jako praktická motorka do města i na cesty

Už vás nebaví dlouhé kolony na cestě do práce a zpět? Problém se zacpanými komunikacemi řeší téměř každé větší město a nic než svatá trpělivost mnohdy nepomůže. Skútr je ideálním řešením, jak na provoz ve špičce vyzrát jednou provždy. Jaký motocykl se hodí pro kratší přejíždění po městě a jaké pneumatiky vybrat?

Před pořízením motorky na přejíždění po městě si položte otázku, zda to bude její jediný účel, nebo potřebujete univerzální stroj, se kterým budete podnikat delší cesty než jen do práce.

Není skútr jako skútr
Skútry patří mezi nejoblíbenější motorky do města nejen pro svou flexibilitu v provozu a při parkování, ale také díky nízké pořizovací ceně a finančně nenáročnému provozu. Už dávno neplatí, že všechny skútry mají malý výkon a jsou vhodné pouze jako motorka do města. Dnešní skútry seženete také v cestovní a sportovní variantě.

Víte, jak snížit spotřebu paliva při jízdě na motorce?

Skútry pro nenáročné
Nejnižší kubatura 50 až 125 ccm neslibuje žádné adrenalinové zážitky, ale nejste-li nároční, jako přibližovadlo na kratší vzdálenost postačí. Tyto skútry jsou oblíbené jako první (levná) motorka do města pro mladé nebo pro úplné začátečníky.

Skútr jako ideální motorka do města
Na krátké jízdy po městě, kde hlavním účelem dopravního prostředku je dostat se bez nervů přes nekonečné kolony aut, bohatě stačí skútr s kubaturou 125 až 300 ccm. Tato motorka do města je lehká, levná, jednoduchá na ovládání a zpravidla se nemusíte bát ji zaparkovat kdekoli. Zvládne samozřejmě i delší trasy, ale víkendový výlet už pro vás nebo případného spolujezdce nemusí být zrovna komfortní projížďkou.

Univerzální motorka do města i na cesty
Mezi „malými“ městskými skútry a cestovní variantou najdeme kategorii univerzálních skútrů s kubaturou 250 až 400 ccm. Tyto stroje jsou vhodné pro všechny, kteří cestují za prací do jiných měst a nechtějí trávit svá nejlepší léta v kolonách na dálnici. Také jsou správnou volbou tehdy, podnikáte-li kromě jízdy po městě i výlety do okolí. Na delší cestování jsou však pohodlnější cestovní skútry.

Komfortní cestovní skútr
Více než dvojnásobná kubatura 400 až 850 ccm znamená sice i vyšší cenu, ale také o mnoho komfortnější zážitek z jízdy. Cestovní skútry volí ti, kteří cestování po městě o víkendu rádi vymění za delší projížďky, třeba i ve dvou. Kromě vyššího výkonu oceníte také dostatečný úložný prostor pro cestování a různé elektronické vymoženosti, které u malého skútru zpravidla nenajdete.

Pneumatiky na skútr
Pneumatiky na klasické skútry jsou menší verzí cestovních pneumatik na motorku. Jsou uzpůsobené tvrdému povrchu, počítají s jízdou po asfaltu, dlažbě i štěrku, proto je povrch mimořádně odolný proti oděru. Velikost pneumatiky na motorku vždy vybírejte podle údajů v technickém průkazu, nebo se obraťte na odborníky z opavského pneuservisu AZ pneu.

Informace o redaktorovi

PR článek - (Odebírat články autora)

Související firma
  • AZ pneu PRO CZ

    E-shop AZ-pneu.cz je největší prodejce a přímý dovozce motopneu Michelin, Pirelli, Metzeler, Continental, Bridgestone, Dunlop a Mitas. Patříme k prodejcům s největšími skladovými zásobami, na našich skladech máme běžně okolo patnáctitisíc pneumatik. Kromě moto pneu nabízíme i osobní, off road, užitk...
TOPlist