ktm_srpen
Výrobce helem Shark koupil konkurenční značku Nolan

Shark znamená v překladu žralok a tahle francouzská značka nyní podle pravidel chování typických pro predátory pozřela svého konkurenta, italský Nolan. Cílem ale nemá být zánik Nolanu, nýbrž efektivní rozvoj obou značek.

Ten nadpis je trochu zavádějící, použili jsme ho pro zjednodušení. Správně se situace má tak, že společnost 2Ride Holding Group, do níž patří vedle Sharku ještě Bering, Segura, Bagster a Cairn, koupila celou Nolan Group, kam kromě samotného Nolanu spadají ještě značky X-lite nebo Grex. Tohle všechno teď bude francouzské a 2Ride se stane klíčovým světovým hráčem na poli ochranného oblečení pro motorkáře a outdoorové sporty, když bude směle konkurovat značkám jako Alpinestars či Dainese/AGV.

„Naším záměrem je optimalizovat všechny naše italské, francouzské a evropské odborné znalosti, abychom našim globálním zákazníkům nabídli více ochranných a snadněji použitelných produktů,“ řekl na adresu uskutečněného obchodu prezident 2Ride Holding Group Patrick François. „Značky Nolan a Shark, stejně jako jejich příslušné týmy, sdílejí stejné hodnoty, které jsou věnovány bezpečnosti našich jezdců, ať už na motocyklu nebo jiném dopravním prostředku. Od této chvíle začaly naše týmy spolupracovat s cílem vybudovat tuto budoucnost pro naše uživatele.“

A Patrick přidal ještě jeden komentář, který vysvětluje motiv celého nákupu: „Ve světě velkých podniků není akvizice nic nového, ale vzhledem k levným přilbám, které zaplavují trh, se musí velké firmy rozšiřovat, protože společně jsou silnější a bezpečnější.“ Upřímně jsme zvědaví, jakým směrem se vývoj všech jmenovaných značek bude ubírat.

Autor článku obdržel prémii 9 Kč od 3 uživatelů.

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist